Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Gmina Rytro: Uwaga na oszustów próbujących wyłudzić pieniądze oraz dane osobowe

Gmina Rytro: Uwaga na oszustów próbujących wyłudzić pieniądze oraz dane osobowe

Dzisiaj (17 marca) do jednego z mieszkańców Gminy Rytro zadzwonił oszust podający się za policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Oszust poinformował, że dzwoni w celu weryfikacji i wyjaśnienia sprawy rzekomo wyłudzonego kredytu na fałszywy dowód osobisty mieszkańca, poinformował również, że jego pieniądze są zagrożone. Połączenie zostało wykonane na telefon stacjonarny, a wyświetlony numer z jakiego dokonano połączenia faktycznie był zgodny z numerem KMP w Nowym Sączu. Jak się później okazało połączenie wykonano z Anglii a cała sytuacja była próbą wyłudzenia i oszustwem.


Urząd Gminy Rytro ostrzega przed oszustwami i apeluje o wzmożoną ostrożność. Przestrzega przed przekazywaniem pieniędzy osobom, których tożsamości nie jesteśmy w stanie wiarygodnie potwierdzić.


Pamiętajmy, że policjanci w żadnym przypadku nie żądają od ludzi pieniędzy. Nigdy nie każą wypłacać, czy też przelewać gotówki na podane przez telefon konto bankowe.


Urząd Gminy zwraca się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy.


Do policji docierają także informacje o osobach przebranych za sanitariuszy czy pracowników sanepidu, którzy krążą po domach i proponują odpłatne badania w kierunku koronawirusa, czy szczepionki mające chronić przed COVID-19. To oczywiste oszustwo – bądźmy czujni i uważajmy na siebie.


Źródło: Gm. Rytro, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować