Gminy Łącko i Sękowa z dofinansowaniem z rezerwy ogólnej budżetu państwa

Tylko listopadzie 2021 roku premier Mateusz Morawiecki przyznał małopolskim samorządom ponad 5 mln zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Środki te zostaną przeznaczone na zadania takie jak zakup samochodów dla OSP, budowa hali sportowej czy przebudowa przedszkola.

Gminy Łącko i Sękowa z dofinansowaniem z rezerwy ogólnej budżetu państwa

Dziś wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał z przedstawicielami samorządów umowy potwierdzające przyznanie tego dofinansowania. Wśród samorządów, które w listopadzie otrzymały środki, są gminy: Wiśniowa, Zielonki, Libiąż, Sękowa, Dębno, Łącko, Klucze, Kalwaria Zebrzydowska oraz powiat olkuski. W uroczystym podpisaniu umów uczestniczyli sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki i pełnomocnik rządu ds. infrastruktury sportowej Jacek Osuch oraz poseł Krzysztof Kozik.


Inwestycje, które decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego otrzymały dofinansowanie, choć są bardzo różne, mają wspólny mianownik: dobro Mieszkańców i rozwój lokalnej wspólnoty. Dziękuję Panu Premierowi za przychylność dla tych inwestycji. Odpowiadamy na potrzeby lokalnych społeczności i pomagamy samorządom zrealizować projekty, które są oczekiwane przez Mieszkańców. Tylko w listopadzie małopolskie samorządy otrzymały z rezerwy ogólnej budżetu państwa ponad 5 mln złotych. W całym roku 2021 roku to łącznie prawie 18 mln złotych – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Planowana w Obidzy w gminie Łącko inwestycja to nowy obiekt, w którym mieścić się będzie strażnica OSP, biblioteka, sala spotkań i świetlica. To niezwykle ważne dla integracji Mieszkańców, jak również z punktu widzenia stworzenia alternatywnej formy spędzania czasu pozalekcyjnego dla dzieci i młodzieży. Z kolei Kalwaria Zebrzydowska zrealizuje inwestycję polegającą na przebudowie rekreacyjnego kortu tenisowego z dwoma boiskami do tenisa. To w znacznym stopniu wzbogaci ofertę rekreacyjno-sportową gminy. Natomiast brak pełnowymiarowej hali sportowej był najbardziej odczuwalnym przez Mieszkańców gminy Klucze deficytem w infrastrukturze. Teraz realizacja tej inwestycji stanie się możliwa. W miejscowości Sufczyn w gminie Dębno powstanie zaś nowy budynek przedszkolno-żłobkowy wraz z infrastrukturą techniczną. Zakup samochodu dla OSP w Libiążu-Moczydle czy quadu dla OSP w Wapiennem – to kolejne inwestycje. To konkretne projekty, które teraz staną się faktem i będą służyły Mieszkańcom – dodaje wojewoda Łukasz Kmita.


Zadania, które w listopadzie 2021 roku otrzymały dofinansowanie z rezerwy ogólnej budżetu państwa w subregionie sądeckim:

  • Gmina Łącko - Budowa budynku wielofunkcyjnego w m. Obidza 740 000,00
  • Gmina Sękowa - Zakup pojazdu typu quad dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wapiennem 40 000,00


Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować