Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Gorliccy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn związanych z przestępczością narkotykową

Gorliccy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn związanych z przestępczością narkotykową

Działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach doprowadziły do zatrzymania w ciągu kilku dni trzech mężczyzn, podejrzanych o posiadanie i udzielanie środków odurzających. Wobec dwóch podejrzanych Sąd Rejonowy w Gorlicach zastosował areszt tymczasowy.

Bazując na ustaleniach operacyjnych funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach prowadzili działania wymierzone przeciwko narkotykowym dilerom.11 września 2021 roku zatrzymali dwóch mieszkańców Gorlic w wieku 25 lat i 30 lat, przy których podczas prowadzonych czynności procesowych ujawniono łącznie kilkadziesiąt gramów środków odurzających w postaci marihuany i substancji psychotropowych w postaci amfetaminy.


W toku prowadzonego śledztwa 30-latkowi przedstawiono zarzuty dotyczące szeregu przestępstw określonych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, m.in. odpłatnego udzielania narkotyków, za co grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Gorlicach, Sąd Rejonowy w Gorlicach w dniu 13 września br. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 30-latka. Drugi zatrzymany usłyszał zarzut dotyczący posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lat odsiadki.


17 września 2021 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach przeprowadzili kolejną realizację w ramach tej sprawy. Zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego,. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawniono ponad 133 gramów marihuany i ponad 83 gramów amfetamin (łącznie ponad 216 gramów środków odurzających i substancji psychotropowych). W dniu 19 września br. Sąd Rejonowy w Gorlicach na wniosek Prokuratury Rejonowej w Gorlicach zastosował wobec 29-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za udział w obrocie środkami odurzającymi grozi mu od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.


Prowadzone w tej sprawie śledztwo ma charakter rozwojowy i wielowątkowy. 


Źródło: KPPG

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować