Pogoda - Sądeckie.pl

19

Dzisiaj jest: 19. 09. 2021 Do końca roku: 103 dni
Jakość Powietrza

Gorliccy policjanci kontrolują przestrzeganie obostrzeń

Gorliccy policjanci kontrolują przestrzeganie obostrzeń

Ogłoszony ponad rok temu stan epidemii Covid-19 to zmieniająca się z dnia na dzień liczba osób zakażonych, a tym samym częste zmiany w przepisach sanitarnych. Ich zaostrzanie podyktowane jest wzrostem zachorowań i ma na celu zminimalizować dalsze rozprzestrzenianie się wirusa.

Gorliccy policjanci każdego dnia walczą z epidemią koronawirusa prowadząc kontrole stosowania się do wprowadzonych obostrzeń. Działania te podyktowane są troską o życie i zdrowie zarówno mieszkańców powiatu, jak również turystów odwiedzających Gorlickie. Mimo, że większość osób stosuje się do obowiązujących przepisów epidemicznych, są jednak tacy, którzy ich nie respektują. Dlatego policjanci kontynuują kontrole w tym zakresie.


W ciągu ostatniego tygodnia gorliccy policjanci skontrolowali 45 środków transportu, prawie 300 placówek handlowych oraz prawie 250 placówek usługowych (w tym obiekty hotelarskie, obiekty gastronomiczne, salony kosmetyczne, fryzjerskie, siłownie i kluby fitness) pod kątem przestrzegania reżimu sanitarnego.


Podczas kontroli tych obiektów, czy miejsc publicznych, funkcjonariusze ujawnili 133 nieprawidłowości związane z lekceważeniem obowiązku zasłaniania nosa i ust. Z tego powodu pouczyli 13 osób, mandatem ukarali 102 obywateli, a wobec 18 skierowane zostały wnioski o ukaranie do sądu.


Podczas kontroli placówek handlowych i punktów usługowych nie ujawniono poważniejszych naruszeń związanych z przestrzeganiem obostrzeń sanitarnych.


26 marca odnotowano najwięcej zakażeń od początku pandemii. Mimo to, nie wszyscy traktują sytuację poważnie i nie stosują się do wprowadzanych obostrzeń. Dlatego policjanci w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich na bieżąco kontrolują miejsca publiczne, sprawdzając przestrzeganie uregulowań sanitarnych.


Funkcjonariusze sprawdzają między innymi czy zachowywany jest dystans społeczny, czy osoby poruszające się w przestrzeni publicznej stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, a także kontrolują placówki handlowo-usługowe, rozrywkowe, restauracje i środki komunikacji publicznej.


Źródło: KPPG

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować