Gorliccy policjanci promowali swój zawód na Targach pracy w Gorlicach

26 marca br. na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach odbyły się Targi Pracy zorganizowane przez Ochotniczy Hufiec Pracy w Gorlicach. Przedstawiciele rożnych firm i zakładów pracy, szkół i uczelni, a także służb mundurowych, w tym gorlickiej Policji, którzy brali udział w tym przedsięwzięciu wystawiali tam swoje stoiska promocyjne zachęcając uczestników do podjęcia nauki, pracy czy służby.

Gorliccy policjanci promowali swój zawód na Targach pracy w Gorlicach

Wydarzenie zorganizowane już po raz 19, przez Młodzieżowe Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy w Gorlicach pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli, cieszyło się ogromnym powodzeniem. Targi zostały zorganizowane głównie z myślą o osobach bezrobotnych jak też dla tegorocznych absolwentów szkół podstawowych, średnich i branżowych z powiatu gorlickiego, których na targi przybyło kilkuset. Swoje stoiska w trakcie targów wystawiło wielu lokalnych przedsiębiorców, którzy szukali pracowników do swoich firm. Prezentowane były również ofert edukacyjnych szkół średnich i wyższych z woj. małopolskiego.

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, także mieli swoje stoisko, na którym zachęcali do podjęcia pracy i służby w szeregach polskiej Policji. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zwłaszcza uczniów klas szkół średnich. Młodzież miała możliwość przyjrzeć się z bliska codziennej pracy funkcjonariuszy poszczególnych wydziałów, a także okazję by obejrzeć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów ruchu drogowego i techników kryminalistyki. Policjanci rozmawiali również o perspektywach, jakie daje służba w Policji. Uczestnicy targów mogli zapoznać się szczegółowo z wymogami jakie musi spełniać kandydat do służby w policji oraz poznać proces rekrutacji i pobrać stosowne ulotki z podstawowymi informacjami dotyczącymi służby w Policji. Zainteresowanym przekazywano wiele przydatnych wskazówek i informacji związanych z przygotowaniem się do testów poprzedzający przyjęcie do Policji oraz jakie są etapy przebiegu dalszej służby. Młodych ludzi informowano również o aktualnych wymogach stawianych przed kandydatami do służby w Policji oraz przybliżono im procedurę kwalifikacyjną. Wręczano ulotki i broszury oraz gadżety zachęcając do wstąpienia w szeregi policji. Szczegółowo wyjaśniano, jakie należy spełniać kryteria, gdzie złożyć dokumenty, jak wygląda proces rekrutacji i informowano o najbliższych terminach naborów do służby w Policji.

Zapoznanie młodzieży ze specyfiką służby z pewnością ułatwi im podjęcie decyzji dotyczących przyszłości zawodowej, być może jako funkcjonariuszy Policji.

Źródło: KPPG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować