Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Ile jest zakażeń koronawirusem w Nowym Sączu i powiecie? Odpowiedź sądeckiego Sanepidu na pismo prezydenta

Ile jest zakażeń koronawirusem w Nowym Sączu i powiecie? Odpowiedź sądeckiego Sanepidu na pismo prezydenta

Prezydent Ludomir Handzel otrzymał dzisiaj odpowiedź na wystosowane wczoraj do sądeckiego Sanepidu pismo.

 

Chodziło o raport dotyczący zdiagnozowanych przypadków koronawirusa w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim, który od tygodnia się nie zmienia i jest to nadal 11 osób zakażonych w Nowym Sączu oraz 7 w miejscowościach znajdujących się w powiecie nowosądeckim.

 

Odpowiedź Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Sączu dotyczyła pobierania materiału, ale tylko od osób, które są w kwarantannie, a to jest inna kategoria, od tych, które są pobierane w szpitalu i które ewentualnie tam trafiają.

 

W piśmie czytamy m.in., że Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Nowym Sączu od 27 marca zleciła 61 wymazów od osób poddanych kwarantannie lub izolowanych. Zespół pobrał do tej pory 19 wymazów od ww. osób, czyli jedną trzecią. Do 4 kwietnia otrzymano 3 wyniki, w tym 2 były pozytywne, a jeden negatywny.

 

Te 61 osób, którym zlecono wymazy miało przesłanki do pobrania od nich materiału. Pobranych jest 19, a wyniki są trzy. Nic więc dziwnego, że prezydent może być tym faktem zaniepokojony.

 

Dużo lepsze informacje są z sądeckiego szpitala. Poproszę o taką formę pisemną odpowiedzi, abym mógł przekazać państwu sprawdzone informacje - powiedział prezydent Ludomir Handzel.

 

Na dzień dzisiejszy liczba osób zakażonych koronawirusem w dalszym ciągu wynosi w Nowym Sączu 11 osób, a w miejscowościach znajdujących się w powiecie nowosądeckim 7.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować