Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 10. 2022 Dni od początku roku: 276 Dni do końca roku: 88
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Jakub Wawszczyk nowym zawodnikiem Sandecji

Jakub Wawszczyk nowym zawodnikiem Sandecji

23-letni obrońca urodzony w Lipnie zasilił szeregi zespołu Sandecji. Jakub Wawszczyk podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia o kolejnych dwanaście miesięcy.

Jakub Wawszczyk rozpoczynał swoją przygodę z futbolem w młodzieżowych zespołach Mień Lipno, po czym zasilił szeregi juniorów Zawiszy Bydgoszcz. Od rundy wiosennej sezonu 2014/2015 bronił barw Arki Gdynia, najpierw w drużynie młodzieżowej, a następnie w rezerwach tego klubu.


W seniorskiej piłce ma na swoim koncie występy w III-ligowym KS Chwaszczyno czy KP Starogard Gdański oraz II-ligowym Radomiaku Radom. W sezonie 2019/2020 powrócił do Arki Gdynia, gdzie rozegrał czternaście spotkań na poziomie Ekstraklasy i po spadku do Fortuna 1 Ligi pozostał w Gdyni.


Podpisanie umowy z Jakubem Wawszczykiem to dobry krok na chwilę obecną oraz przyszłość. Plusem Jakuba jest to, że ma na swoim koncie występy zarówno w Ekstraklasie, Fortuna I lidze, jak i II lidze. Kuba z pewnością wzmocni rywalizację w bloku defensywnym i wierzymy, że stanie się pewnym punktem naszego zespołu - powiedział Miłosz Jańczyk, prokurent MKS Sandecja S.A.


Źródło: MKS Sandecja

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować