Pogoda - Sądeckie.pl26

Dzisiaj jest: 26. 02. 2021
Do końca roku: 308 dniJesień z koleją retro w Małopolsce!

Jesień z koleją retro w Małopolsce!

Para buch, koła w ruch. Rusza VI Edycja Małopolskich Szlaków Turystki Kolejowej! Po ponad półrocznej przerwie zabytkowe parowozy znów wyjadą zaprezentować się na małopolskich torach.

 

To jedna z niewielu okazji aby zobaczyć żywą historię naszej kolei. Będzie skromniej niż zwykle, bo przejazdów zaplanowano tylko 10 ale odbędą się na wielu trasach i po raz pierwszy będą także transmitowane na żywo w Internecie. Lokomotywy na parę oraz zabytkowe wagony z drewnianymi ławkami wyjadą na tory podczas przejazdów jakie zaplanowano we wrześniu i październiku do Nowego Sącza, Muszyny, Krynicy, Biecza, Gorlic, Tarnowa, Tuchowa i Żabna. 

 

Jesień z koleją retro w Małopolsce!

 

Do przejazdów zostanie wykorzystana unikatowa kolekcja sprawnych, zabytkowych lokomotyw i wagonów z pierwszej połowy XX wieku stacjonujących w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce. Jest to jedyne w Polsce muzeum, które utrzymuje w pełnej sprawności aż cztery parowozy oraz historyczne wagony pasażerskie i towarowe.

 

W projekcie będzie można uczestniczyć na kilka sposobów – jadąc pociągiem, oglądając skład podczas postojów na stacjach a także w Internecie. Transmisja online jest nowością tegorocznej edycji – przejazdy pociągów będzie można oglądać na żywo w mediach społecznościowych – na Facebooku i Youtube. W trosce o bezpieczeństwo pasażerów przejazdy będą organizowane zgodnie z aktualnymi zasadami sanitarnymi.

 

Jesień z koleją retro w Małopolsce!

 

Organizatorem przejazdów będzie Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei we współpracy z PKP CARGO. Projekt wsparło finansowo Województwo Małopolskie w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna” Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej projektu: www.kolejegalicyjskie.pl

 

Wykaz terminów pociągów historycznych w Małopolsce - jesień 2020:

 

  • 26 września (sobota) – Nowy Sącz – Muszyna, Muszyna – Krynica oraz Muszyna – Żegiestów
  • 27 września (niedziela) – Nowy Sącz – Biecz, Biecz – Gorlice
  • 3 października (sobota) – Tarnów – Tuchów oraz Tarnów - Żabno
  • 4 października (niedziela) – Tarnów – Tuchów oraz Tarnów - Żabno
  • 11 listopada (środa, święto) – Chabówka – Nowy Sącz
  • 5 grudnia (sobota) – Chabówka – Mszana Dolna, Chabówka – Rabka Zaryte

 

Źródło : Nadesłane do redakcji 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować