Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Już od roku funkcjonariusze Sądeckiej grupy "Speed" dbają o bezpieczeństwo na drogach Sądecczyzny

Już od roku funkcjonariusze Sądeckiej grupy "Speed" dbają o bezpieczeństwo na drogach Sądecczyzny

Mundurowi po odprawie wsiadają w szybkie radiowozy, zarówno te oznakowane, jak i nie i walczą z piratami drogowymi na drogach Sądecczyzny i okolicznych powiatów.

 

Kontrolują m.in. przestrzeganie prędkości, ustępowanie pierwszeństwa przejazdu oraz właściwe wyprzedzanie. Ponadto dzięki nagraniom zarejestrowanym przez świadków różnego rodzaju niewłaściwych zachowań drogowych, monitorują i analizą umieszczone w Internecie materiały obrazujące pirackie wyczyny oraz zbierają informacje np. o nielegalnych wyścigach.

 

Mundurowi z sądeckiej grupy „SPEED” przez ostatni rok skontrolowali 3 677 pojazdów, ujawniając 26 nietrzeźwych kierowców oraz 4 873 wykroczenia i 48 przestępstw. W efekcie funkcjonariusze nałożyli 4 300 mandatów i skierowali 97 wniosków do sądu o ukaranie niefrasobliwych kierowców. Policjanci zatrzymali łącznie 87 praw jazdy oraz 238 dowodów rejestracyjnych pojazdów, w tym 155 za zły stan techniczny. Wielokrotnie ujawniali również pojazdy, w których wskazania drogomierza różniły się o kilkadziesiąt tysięcy kilometrów od stanu odnotowanego przez diagnostów podczas ostatnich badań technicznych.

 

Blisko 2 tys. kierujących, skontrolowanych przez funkcjonariuszy sądeckiej grupy „SPEED”, przekroczyło dopuszczalną prędkość, w tym 76 w terenie zabudowanym przekroczyło ją o więcej niż 50km/h. Tylko w lipcu tego roku funkcjonariusze kilkukrotnie zatrzymywali kierujących, którzy jechali w terenie zabudowanym z prędkością powyżej 110km/h. Niechlubnym rekordzistą, jeśli chodzi o nadmierną prędkość był kierowca, który na al. Piłsudskiego w Nowym Sączu, przy ograniczeniu do 60km/h, pędził z prędkością 168km/h, czyli niemal o 100 więcej niż powinien, a w dodatku wyprzedzał na przejściu dla pieszych i nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Za popełnione wykroczenia policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, na jego konto trafiły łącznie 22 punkty karne, a jego portfel stał się lżejszy o 1000 złotych - informuje sądecka Policja.

 

Fot. KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować