Pogoda - Sądeckie.pl26

Dzisiaj jest: 26. 02. 2021
Do końca roku: 308 dniJuż w październiku muzyczne spotkania literackie w bibliotekach publicznych Powiatu Nowosądeckiego

Już w październiku muzyczne spotkania literackie w bibliotekach publicznych Powiatu Nowosądeckiego

Będzie literacko i muzycznie. Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu otrzymała właśnie dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Muzyczne podróże po literaturze”.

 

Już w październiku 2020 r. w bibliotekach publicznych Powiatu Nowosądeckiego zostanie zorganizowanych 20 muzycznych spotkań literackich.

 

Będziemy w ten sposób promować czytelnictwo, rozwijać wiedzę i kształtować zachowania czytelnicze. Pozwoli to również wzmocnić rolę biblioteki jako animatora kultury czytelniczej - mówi Monika Jackowicz-Nowak, dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu.

 

W realizacji zadań weźmie udział Środowiskowy Dom Samopomocy przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych GNIAZDO w Starym Sączu.

 

Dofinansowanie projektu pochodzi ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Fundusz Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych” w ramach programu Partnerstwo dla Książki. Kwota dotacji to 16 800,00 zł.

 

Źródło: SPNS, Fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować