Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 06. 2021
Do końca roku: 193 dni
Jakość Powietrza

Karpacki Oddział Straży Granicznej przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”

Karpacki Oddział Straży Granicznej przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”

Karpacki Oddział SG przyłączył się do akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Prezenty dla wybranej Rodziny przygotowali funkcjonariusze i pracownicy Karpackiego Oddziału SG oraz działający przy nim Zarząd Zakładowy Związku Zawodowego Pracowników MSWiAP.

 

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce, organizowanym od 20 lat przez Stowarzyszenie Wiosna. Wolontariusze stowarzyszenia szukają rodzin i współpracują z nimi, a darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Ideałem akcji jest dotarcie do rodzin w potrzebie w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w ich życiu załamanie.

 

W tym roku pomoc od darczyńców popłynęła do każdej z 14 016 rodzin, w tym do tej, wybranej z anonimowej bazy przez Drużynę Szlachetnej Paczki z KaOSG. Za pieniądze zebrane wśród pracowników i funkcjonariuszy  KaOSG, na podstawie listy potrzeb sporządzonej przez wolontariuszy projektu, przygotowana została „Szlachetna Paczka”. Znalazły się w niej m.in. kabina prysznicowa z wyposażeniem, spawarka, pralka, kuchenka, telewizor, drobny sprzęt AGD, produkty żywnościowe, środki czystości, ręczniki, pościele oraz odzież. W przeprowadzenie zbiórki, zakupy oraz pakowanie prezentów zaangażowanych było wielu pracowników oraz funkcjonariuszy, na czele z Komendantem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. 

 

W sobotę 12 grudnia przed południem Drużyna Szlachetnej Paczki, złożona z funkcjonariuszy KaOSG, przedstawicieli Związku Zawodowego Pracowników MSWiAP oraz wolontariuszy projektu odwiedziła wybraną rodzinę i przekazała jej przygotowane prezenty. Podarunki trafiły do Pana Kazimierza oraz jego żony i trójki dzieci, którym kilka miesięcy temu ogień zniszczył całe gospodarstwo. Rodzina, pomimo traumatycznych wydarzeń nie załamała się, wszyscy zakasali rękawy i - przy pomocy sąsiadów i przyjaciół - zabrali się do odbudowy swojego domu. Przekazane przez Karpacki Oddział SG prezenty sprawiły obdarowanym ogromną radość. 

Karpacki Oddział Straży Granicznej przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka” Karpacki Oddział Straży Granicznej przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka” Karpacki Oddział Straży Granicznej przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka” Karpacki Oddział Straży Granicznej przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka” Karpacki Oddział Straży Granicznej przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka” Karpacki Oddział Straży Granicznej przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka” Karpacki Oddział Straży Granicznej przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka” Karpacki Oddział Straży Granicznej przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”

Źródło: KaOSG

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować