Pogoda - Sądeckie.pl24

Dzisiaj jest: 24. 06. 2021
Do końca roku: 190 dni
Jakość Powietrza

Karta Nowosądeczanina - spotkanie w ratuszu miejskim

Karta Nowosądeczanina - spotkanie w ratuszu miejskim

W dniu 8 października 2019 r. w sali reprezentacyjnej ratusza odbyło się spotkanie poświęcone projektowi uchwały w sprawie wprowadzenia Karty Nowosądeczanina, zwołane przez prezydenta miasta. 

 

Spotkanie było w całości poświęcone wprowadzeniu Karty Nowosądeczanina. Zrealizowanie tego projektu przyniosłoby mieszkańcom Nowego Sącza wiele korzyści. Prezydent Miasta Nowego Sącza zapowiedział, że wdrożenie Karty Nowosądeczanina od 1 stycznia 2020 r. może nie dojść do skutku. 

 

W ocenie prezydenta miasta projekt ten ma przeciwników, którzy mają do niego bardzo negatywne podejście. Zaznaczył jednak, że liczy na pomoc ze strony radnych. W spotkaniu zorganizowanym w dniu 8 października 2019 r. wzięli udział radni Koalicji Nowosądeckiej, Koalicji Obywatelskiej oraz niezrzeszony radny Grzegorz Ledziński. 

 

Projekt zakłada nowe darmowe parkingi, komunikację oraz usługi dla mieszkańców, a co do niektórych usług i towarów zakłada wprowadzenie zniżek. Celem Karty Nowosądeczanina jest poprawa jakości życia mieszkańców. Obecna Nowosądecka Karta Rodziny 3+ umożliwia zniżki na uslugi i zakupy w około 55 miejscach. Karta jest przeznaczona tylko dla członków rodziny wielodzietnej zamieszkałej w Nowym Sączu. 

 

Więcej informacji na temat projektu nowej Karty Nowosądeczanina jest dostępnych w formie prezentacji pod tym linkiem. 

 

Źródło i Fot. UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować