Kino "Biała" w Grybowie przeszło gruntowną modernizację. Po trzech latach remontu znowu działa

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski uczestniczył w uroczystym otwarciu Kina "Biała" w Grybowie. Towarzyszyli mu wicestarosta Antoni Koszyk oraz radni powiatowi Anna Radzik, Antoni Poręba i Wiktor Obrzut.

Kino "Biała" w Grybowie przeszło gruntowną modernizację. Po trzech latach remontu znowu działa

Gruntowna modernizacja kina rozpoczęła się w 2019 r. Realizowana była z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja i kosztowała blisko 8 mln zł. Ponad 80 procent wartości inwestycji stanowiło dofinansowanie ze środków unijnych. W ramach tego programu Grybów odnowił salę widowiskowo-kinową, wyposażając ją w nowoczesne urządzenia umożliwiające oglądanie filmów w jakości 4K. Wyremontowano także zabytkowy budynek "Sokoła", w którym mieści się kino oraz Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji.


Zadbano o to, by ten wyjątkowy obiekt nie zatracił swojego historycznego charakteru. A ma on szczególne znaczenie w historii miasta, został bowiem oddany do użytku w 1910 roku, czyli w 500. rocznicę Bitwy pod Grunwaldem. Symboliczne klucze do obiektu z rąk burmistrza Grybowa Pawła Fydy odebrała dyrektor MCKCiE Aneta Galeja-Ligęza.


Gratuluję realizacji tak ważnej i spektakularnej inwestycji – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Można powiedzieć, że jest ona dziś wizytówką Grybowa i będzie wspaniale służyć jego mieszkańcom i kolejnym pokoleniom.


Z okazji zakończenia projektu starosta Marek Kwiatkowski uhonorował burmistrza Grybowa Pawła Fydę Złotym Jabłkiem Sądeckim. Obiekt poświęcił ks. Ryszard Sorota, proboszcz parafii pw. Katarzyny Aleksandryskiej, kustosz Bazyliki Mniejszej w Grybowie. Dodajmy, że z okazji zakończenia modernizacji kina do końca grudnia wszystkie seanse będą darmowe.


Źródło: SPNS, fot. Paweł Szeliga

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować