Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Konkurs fotograficzny „Skarby Małopolski” 2021/2022

Konkurs fotograficzny „Skarby Małopolski” 2021/2022

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza do udziału w 21. edycji konkursu fotograficznego pt. „Skarby Małopolski”. Edycja 2021/2022 będzie przebiegała pod hasłem STREET PHOTO of MAŁOPOLSKA.

Tematem konkursu jest Małopolska zaprezentowana w tzw. „fotografii ulicznej”. Nadchodząca edycja będzie inna niż dotychczasowe: realizowana będzie w cyklu dwuletnim (2021-2022), od września 2021 r. do sierpnia 2022 r.


Publikacja regulaminu konkursu nastąpi we wrześniu 2021 r. Prace będzie można nadsyłać do 16 sierpnia 2022 r. Podsumowanie konkursu i prezentacja nagrodzonych fotografii planowana jest na wrzesień 2022 r.

***
Celem konkursu jest propagowanie walorów Małopolski poprzez jeden z najpopularniejszych gatunków fotografii - STREET PHOTO - sposobu fotografowania mającego obecnie wielu entuzjastów. Zdjęcia wykonywane przez fotografów powinny zarejestrować sytuację, ulotne chwile i wzbudzić w odbiorcach pozytywne emocje. Fotografie mogą mieć charakter żartobliwy, ironiczny ale także zadumę czy nostalgię. Zgłoszone na konkurs prace mają być związane z Małopolską.


Konkurs, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach: dokument i fotografia artystyczna. Uczestnik będzie mógł złożyć prace w obu kategoriach lub w jednej. W każdej z kategorii będzie można zgłosić pojedynczą pracę lub cykl, składający się z dowolnej ilości fotografii (maks. 6 prac.)
Konkurs przeprowadzany jest przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu od 2001 r. i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Najlepsze prace tej edycji zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu w 2022 r.


Źródło: Materiały nadesłane do redakcji

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować