Konsultacje z podmiotami zainteresowanymi budową stadionu i urzędu miasta

Konsultacje z podmiotami zainteresowanymi budową stadionu i urzędu miasta

Już niebawem rozpoczną się konsultacje z podmiotami zainteresowanymi budową stadionu miejskiego przy ul. Kilińskiego oraz nowego budynku na potrzeby Urzędu Miejskiego. W czerwcu władze miasta wystosowały w tej sprawie memorandum informacyjne z ankietą.

 

Podmioty zainteresowane nawiązaniem współpracy z samorządem miasta Nowy Sącz wzięły udział w badaniu rynku, wypełniając specjalną ankietę. Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel przystąpi niebawem do rozmów z zainteresowanymi podmiotami, aby przeprowadzić bezpośrednie konsultacje oraz poznać ich opinie, sugestie, możliwości i oczekiwania, co pozwoli wypracować najbardziej korzystne rozwiązania. 

 

Konsultacje mają na celu określenie warunków, na których podmioty zainteresowane budową stadionu oraz urzędu miasta chciałyby nawiązać współpracę. Na podstawie przekazanych informacji zostaną opracowane raporty, zawierające listę rekomendacji rynkowych, związanych z realizacją obu przedsięwzięć. 

 

W ramach konsultacji zostaną zidentyfikowane działania, których zrealizowanie jest niezbędne do przystąpienia realizacji obu tytułowych inwestycji. Prowadzone badania i analizy zaowocują opracowaniem rekomendowanych modeli realizacji przedsięwzięć uwzględniających rozpatrywane wcześniej aspekty prawne, finansowe, ekonomiczne, techniczne i rynkowe. 

 

Szczegóły dotyczące obu inwestycji nie są jeszcze znane. Inwestycja polegająca na przebudowie i rozbudowie Stadionu Miejskiego przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu z zagospodarowaniem przyległej przestrzeni publicznej ma na celu zapewnienie mieszkańcom dostępu do nowoczesnej, sportowej infrastruktury publicznej. Miejski Klub Sportowy Sandecja S.A. zyska dzięki temu obiekt, w którym będą mogły być rozgrywane mecze. 

 

Natomiast budowa zaplecza biurowego na potrzeby Urzędu Miasta usprawni jego pracę oraz ułatwi dostęp do administracji publicznej mieszkańcom miasta, ponieważ wszystkie komórki i oddziały Urzędu Miasta będą rozmieszczone w jednym kompleksie budynków. Do obiektu będzie przynależał parking dla pracowników administracji oraz interesantów, z miejscami wyznaczonymi dla osób niepełnosprawnych.

 

Źródło i Fot. Urząd Miasta Nowy Sącz

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować