Koronawirus, interwencje, pożary. Dla strażaków to również trudny czas

Koronawirus, interwencje, pożary. Dla strażaków to również trudny czas

Strażacy mają ręce pełne roboty. Oprócz prowadzonych akcji informacyjnych dotyczących koronawirusa, angażowania się w różnego rodzaju akcje szycia maseczek, wyjeżdżają na różnego rodzaje interwencje oraz gaszą pożary suchych traw.

 

W poniedziałek 30 marca zastęp z OSP Muszynka został wezwany do gaszenia palących się śmieci od których zapaliła się sucha trawa o łącznej powierzchni około 5 arów. Ogień został opanowany przy użyciu tłumic oraz łopat.

 

Z kolei we wtorek 31 marca służby pożarnicze zostały wezwane do gaszenia pożaru sadzy w kominie w budynkach mieszkalnych w Krasnym Potockim oraz w Powroźniku.

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu materiału palnego z pieca na zewnątrz budynku gdzie został zalany wodą. Sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej przewód kominowy. Równocześnie  przewietrzono pomieszczenie kotłowni oraz pomieszczenia usytuowane wzdłuż przewodu kominowego. W trakcie tych działań dokonywano również pomiaru stężenia tlenku węgla w budynku. Za pomocą szczotki i kuli kominiarskiej zbito pozostałości spalania, które zostały wybrane przez drzwiczki rewizyjne i dogaszone na zewnątrz. Temperatura przewodu kominowego zaczęła spadać. Teren działań oświetlono za pomocą najaśnic - relacjonują funkcjonariusze OSP.

 

pożar traw Muszynka pożar traw Muszynka

Fot. PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować