Koronawirus. 22 kolejne zakażenia na Sądecczyźnie

Koronawirus. 22 kolejne zakażenia na Sądecczyźnie

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego zdiagnozowano 18 kolejnych zachorowań, a w mieście Nowy Sącz 4. Z kolei w regionie, w powiecie gorlickim odnotowano 1 nowe nowe zakażenie. W powiecie limanowskim pojawiła się również 1 osoba ze statusem ozdrowieńca.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 30 kobiet i 20 mężczyzn, w wieku od 10 dni do 88 lat, z powiatu nowosądeckiego (18 osób), Krakowa (6 osób), powiatu tatrzańskiego i wadowickiego (po 5 osób), Nowego Sącza i powiatu wielickiego (po 4 osoby), myślenickiego i nowotarskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: suskiego, gorlickiego, krakowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 5 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2646 osób.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 1 kobieta i 4 mężczyzn, w wieku od 11 do 63 lat, z powiatu wielickiego (2 osoby) oraz tarnowskiego, krakowskiego i limanowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1538 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, Fot. PSSENS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować