Koronawirus. Sporo nowych ozdrowieńców na Sądecczyźnie

Koronawirus. Sporo nowych ozdrowieńców na Sądecczyźnie

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 3 kolejne zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 2. Na Sądecczyźnie pojawiło się również 24 nowych ozdrowieńców. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim jest 14 nowych zachorowań, a w powiecie gorlickim 2.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 61 osób. To 38 kobiet i 23 mężczyzn, w wieku od roku do 86 lat, z powiatu limanowskiego (14 osób), Krakowa (12), powiatu bocheńskiego (5), oświęcimskiego (5), wadowickiego (5), krakowskiego (4), tatrzańskiego (4), nowosądeckiego (3), wielickiego (3), brzeskiego (2), gorlickiego (2) i Nowego Sącza (2). Aktualnie 5 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 6497 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 93-letniej kobiety z powiatu bocheńskiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarła miała choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 110.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 16 kobiet i 19 mężczyzn, w wieku od roku do 86 lat, z powiatu nowosądeckiego (21 osób), tatrzańskiego (5), nowotarskiego (4), Nowego Sącza (3) i powiatu wielickiego (2), którzy przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 2572 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSE

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować