Pogoda - Sądeckie.pl

20

Dzisiaj jest: 20. 09. 2021 Do końca roku: 102 dni
Jakość Powietrza

Korzenna: Katastrofalne skutki ulewy

Korzenna: Katastrofalne skutki ulewy

Ogromne straty spowodowało wczorajsze oberwanie chmury na ternie gminy Korzenna. Uszkodzone są obiekty sportowe, place zabaw, inne obiekty użyteczności publicznej, drogi i mosty oraz prywatne gospodarstwa.

Z godziny na godzinę docierają kolejne informacje o szkodach spowodowanych przez ulewę, która w ciągu godziny ze spokojnych małych potoków uczyniła potężne, rwące rzeki. Wezbrany nurt zabierał ze sobą wszystko co napotkał po drodze.


Woda zalała „Orlika” w Korzennej, znajdujący się przy szkole plac zabaw oraz poważnie uszkodziła amfiteatr. Wybudowana niedawno droga w Korzennej Świegocinie została zdewastowana i przynajmniej jej część trzeba będzie budować na nowo. Wiadomo już, że żywioł zniszczył dwa mosty.


Poważnie ucierpiały także prywatne gospodarstwa. Skala zniszczeń w szczegółach na razie nie jest jeszcze znana, bo zgłoszenia napływają. Na ratunek mieszkańcom ruszyli strażacy, ustawiający zapory z worków z piaskiem powstrzymujące napływ wody w kierunku domów i zabudowań gospodarczych.


Zgłoszenia szkód można dokonywać w Urzędzie Gminy w Korzennej pod całodobowym numerami telefonów 18 444 66 10 i 694 413 906.


Źródło: Gm. Korzenna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować