Korzenna: problem z otwarciem "Orlików"

Korzenna: problem z otwarciem "Orlików"

Pomimo tego iż formalnie od 4 maja można korzystać z obiektów sportowych, to na terenie Gminy Korzenna „Orliki” pozostają wciąż zamknięte.

 

Powodem jest brak pieniędzy na finansowanie wynagrodzeń animatorów tych obiektów, ponieważ w związku z zagrożeniem epidemicznym anulowano centralny program pozwalający uzyskać dofinansowanie na ten cel - informuje samorząd.

 

Pracujemy nad innym rozwiązaniem, które pozwoliłoby korzystać z obiektów sportowych – mówi Krzysztof Ogorzałek, Sekretarz Gminy.

 

Ze względu na duże zaintersowanie możliwością korzystania z tego typu obiektów, władze gminy rozważają w tej chwili możliwość zastosowania innych tymczasowych rozwiązań, które pozwoliłyby na możliwie szybkie otwarcie „Orlików” w Korzennej i w Lipnicy Wielkiej.

 

Jednak rygory sanitarne obowiązujące w tej sferze powodują, że nie ma mowy o uruchomieniu obiektów bez zapewnienia im odpowiedniego nadzoru. – Ktoś musi czuwać nad tym, by zasady sanitarne były respektowane – podkreśla Krzysztof Ogorzalek.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami korzystanie z „Orlików” wymaga m.in. zachowania dystansu społecznego, przestrzegania ograniczeń, co do liczby osób korzystających z boisk jednocześnie, dezynfekcji urządzeń po każdorazowym ich użyciu oraz weryfikacji uczestników.

 

Wobec braku możliwości zatrudnienia animatorów w grę wchodzi powierzenie tego obowiązku szkołom, przy których znajdują się „Orliki”. Decyzje w tej sprawie powinny zapaść w najbliższym czasie po konsultacjach z dyrektorami szkół.

 

Źródło: GK

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować