Krynica Forum 2023 za nami

Konferencja „Krynica Forum 2023 Empowering the Region” zakończyła się sukcesem. Przez trzy dni, od 13 do 15 września, Krynica-Zdrój była świadkiem ważnych dyskusji i spotkań na temat przyszłości Europy i świata.

Krynica Forum 2023 za nami

Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele rządu, samorządu, biznesu, nauki i kultury z Polski i zagranicy. Wyróżnieniem dla Forum było patronat Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz obecność Prezydenta Litwy Gitanasa Nausedy, Premiera Republiki Korei Han Duck – soo i byłego prezydenta Słowenii Boruta Pahora.


Jako Partner Główny tego wydarzenia, Województwo Małopolskie jest dumne z możliwości współtworzenia tak prestiżowej platformy dialogu i wymiany doświadczeń. Krynica Forum 2023 pokazała, że Małopolska jest regionem otwartym, nowoczesnym i aktywnym na arenie międzynarodowej. To także okazja do promocji naszych walorów turystycznych, kulturowych i gospodarczych. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego pięknego regionu i do uczestnictwa w kolejnej edycji Krynica Forum w 2024 roku - podkreśla marszałek Witold Kozłowski.


Program Krynica Forum 2023 był wyjątkowym wydarzeniem, które zgromadziło ponad 3000 ekspertów, polityków, przedsiębiorców i dziennikarzy z całego świata. Przez trzy dni uczestnicy dyskutowali o najważniejszych wyzwaniach i szansach dla bezpieczeństwa i rozwoju Europy Środkowo-Wschodniej.


Forum podzielone było na siedem ścieżek tematycznych, które obejmowały szeroki zakres kwestii, takich jak: strategia obronna, cyberzagrożenia, geopolityka energetyczna, kryzys na Ukrainie, perspektywy gospodarcze, innowacje technologiczne i transformacja klimatyczna. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. prezydenci Polski i Ukrainy, sekretarz generalny NATO, minister obrony Korei Południowej oraz przedstawiciele największych firm z sektora energetycznego i zbrojeniowego.


Jednym z najważniejszych momentów Forum było spotkanie polsko-koreańskie, na którym omawiano możliwości współpracy w budowie elektrowni jądrowych w Polsce oraz w modernizacji polskiej armii. Obie strony podkreślały znaczenie partnerstwa strategicznego i wzajemnych korzyści płynących z wymiany doświadczeń i technologii.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować