Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 06. 2021
Do końca roku: 193 dni
Jakość Powietrza

Krynica-Zdrój ma być miastem - partnerem III Igrzysk Europejskich "Kraków- Małopolska 2023"

Krynica-Zdrój ma być miastem - partnerem III Igrzysk Europejskich "Kraków- Małopolska 2023"

Burmistrz Piotr Ryba poinformował w mediach społecznościowych, że według wstępnych założeń Krynica-Zdrój będzie miastem - partnerem III Igrzysk Europejskich "Kraków- Małopolska 2023".

 

Według wstępnych założeń Krynica-Zdrój będzie miastem- partnerem III Igrzysk Europejskich "Kraków- Małopolska 2023".

Na terenie hali lodowej oraz na trasach rowerowych odbywać się będą zawody w sportach walki oraz dyscypliny rowerowe MTB, a także biegi górskie. Impreza odbędzie się na przełomie czerwca i lipca 2023r. Dziś mieliśmy pierwsze spotkanie on-line z Marszałkiem Województwa Witoldem Kozłowskim oraz z włodarzami Tarnowa i Zakopanego, gdyż oprócz Krakowa także w tych miastach będą rywalizowali sportowcy. Będzie to największa impreza sportowa w Małopolsce (około 5 tysięcy sportowców). Dla nas to niepowtarzalna szansa na promocję, rozwój i poprawę stanu infrastruktury sportowej. Zrobimy wszystko, aby nasza Gmina wypadła jak najlepiej pod względem organizacyjnym i logistycznym. 

W przyszłym tygodniu powołam zespół roboczy, który zajmie się sprawami infrastruktury, organizacji imprez, organizacji bazy hotelowej i bezpieczeństwa. Jeszcze w grudniu planowane jest spotkanie na szczeblu roboczym z przedstawicielami organizatora dotyczące wytyczenia kierunków i strategii działania.

 

Fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować