Lego SpikeLAB - ciekawa i efektywna nauka programowania w oparciu o klocki

Lego SpikeLAB - ciekawa i efektywna nauka programowania w oparciu o klocki

Lego SpikeLAB to pomysł Fundacji Fylion na ciekawą i efektywną naukę programowania w oparciu o najnowsze klocki LEGO® Education SPIKE™ Prime. Nauka odbywa się zdalnie, dzięki temu uczestniczą w niej dzieci i młodzież z całej Polski, którym fundacja na czas kursu za darmo wypożycza klocki. 

Uczestnicy zajęć uczą się programować w SCRATCH I PYTHON. Poprzez uruchomienie szkoły programowania fundacja pozyskuje środki na działalność statutową, wspierając dzieci i młodzież w domach pieczy zastępczej. Uczestnicy kursów Fyliona nie tylko konstruktywnie spędzają czas, świetnie się bawiąc i zdobywając wartościowe kompetencje ale także po  ludzku sprawiają, że świat staje się lepszym. 

Fundacja Fylion jest organizacją trzeciego sektora, która realizuje ważne cele społeczne wielopłaszczyznowo wspierając rozwój emocjonalny i intelektualny dzieci. Chcemy aby były wychowywane w poszanowaniu różnorodności i rozwijały się z uwzględnieniem własnych unikalnych cech i potrzeb, w efekcie wyrastały na mądrych i szczęśliwych dorosłych – mówi Fundator Fundacji Fylion Waldemar Żak. Marzymy, by w takich warunkach mogły wzrastać wszystkie dzieci. Dlatego swoje działania koncentrujemy głównie na domach pieczy zastępczej. Aktualnie realizujemy nieodpłatny projekt edukacyjny skierowany do podopiecznych domów dziecka, w którym wykorzystujemy zestawy LEGO® Education SPIKE™ Prime.

Przedsięwzięcia  naszej fundacji są kosztochłonne co motywuje nas do pozyskiwania różnych źródeł finansowania. Aktywnie zabiegamy o fundusze z Unii Europejskiej jednak potrzeby naszej grupy docelowej są ogromne. Chcielibyśmy dotrzeć do większej liczby dzieci i objąć swoim wsparciem większy obszar. Dlatego wystartowaliśmy z komercyjnym projektem, który ma nam pomóc finansować naszą działalność non profit – dodaje Prezes.

Aktualnie Lego SpikeLAB – laboratorium genialnych pomysłów zaprasza dzieci i młodzież na fascynujące wakacyjne zajęcia edukacyjne  bazujące na najnowszych, innowacyjnych rozwiązaniach LEGO® Education SPIKE™ Prime. Zajęcia prowadzone są w formie zdalnej, ale z racji licznych pytań planowane są także zajęcia stacjonarne, które odbywać się będą w Nowym Sączu. Każdemu uczestnikowi kursu on-line, na czas jego trwania fundacja wypożycza kompletny zestaw klocków LEGO® Education SPIKE™ Prime. W trakcie zajęć, uczestnicy pod czujnym okiem ekspertów, bazując na wypożyczonym zestawie klocków budują, programują, tworzą i realizują inspirujące projekty. Komunikacja pomiędzy prowadzącym a uczestnikami zajęć odbywa się za pomocą aplikacji Skype. Umożliwia ona łatwy kontakt pomiędzy wszystkimi stronami projektu. W zajęciach najczęściej bierze udział od 4 do 6 osób w zespołach, które współpracują i rywalizują ze sobą na drodze do własnej doskonałości! Zajęcia odbywają się w trzech grupach wiekowych:

  • od 4 do 5 klasy szkoły podstawowej – Juniorzy,
  • od 6 do 8 klasy szkoły podstawowej – Konstruktorzy,
  • uczniowie szkół średnich – Eksperci .

Aby skorzystać z wakacyjnej oferty LEGO® Education SPIKE należy wejść na stronę fundacji: http://www.fylion.org/ lub zadzwonić pod jeden z numerów:
18 547 44 27, 791 790 190, 604 994 579 – liczba miejsc ograniczona. 

 

Źródło: Materiały nadesłane do redakcji

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować