Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

Limanowa: 19-latek rzucał kamieniami w samochody i przystanek. Może trafić do więzienia na 5 lat

Limanowa: 19-latek rzucał kamieniami w samochody i przystanek. Może trafić do więzienia na 5 lat

Policjanci ustalili i zatrzymali 19-latka, który kamieniami wybił szyby w samochodach znajdujących się na placu budowy oraz uszkodził wiatę przystanku. Łącznie straty wyceniono na 12 tysięcy złotych. Młody mężczyzna usłyszał zarzut niszczenia mienia. Grozi mu teraz kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenia limanowscy policjanci otrzymali 22 czerwca 2021roku o godz. 7.00 kiedy pracownicy zauważyli uszkodzone pojazdy. Jak ustalili funkcjonariusze w nocy z 21 na 22 czerwca 2021 roku nieznany sprawca rzucał kamieniami w kierunku maszyn pozostawionych na placu budowy nowopowstałego ronda, u zbiegu ulic Piłsudskiego, Kopernika i Jana Pawła II w Limanowej.


Wandal rozbił szyby czołowe, w maszynach budowlanych w postaci: układarki do asfaltu i koparki kołowej oraz szybę czołową, boczną i lusterko w samochodzie ciężarowym marki Scania, powodując straty w łącznej wysokości 11 tysięcy złotych. Jak ustalili funkcjonariusze tej samej nocy, nastolatek idąc ulicą Piłsudzkiego również rzucając kamieniami rozbił boczną szybę wiaty przystankowej w wyniku czego postały straty w wysokości ponad tysiąca złotych na szkodę Urzędu Miasta w Limanowej.


Policjanci przyjęli zawiadomienie, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, a następnie zaczęli szukać sprawcy. Wnikliwa praca policjantów pionu kryminalnego Komendy Powiatowej w Limanowej przyczyniła się do ustalenia 19-latka podejrzanego o to zdarzenie. 25 czerwca 2021 roku młody mężczyzna został zatrzymany. Śledczy przedstawili mu zarzut niszczenia mienia.


Prokuratura Rejonowa w Limanowej zastosowała wobec 19-letniego mieszkańca gminy Laskowa środek zapobiegawczy w postaci dozoru ora z poręczenia majątkowego w kwocie 1000 złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 


Źródło: KPPL

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować