Pogoda - Sądeckie.pl

6

Dzisiaj jest: 06. 07. 2022 Do końca roku: 178 dni
Jakość Powietrza:

Limanowa: Jednostka Strzelec ma nowy sprzęt ratowniczy

Limanowa: Jednostka Strzelec ma nowy sprzęt ratowniczy

Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala przekazał dwa nowe plecaki ratownicze oraz inny sprzęt ratowniczy dla Związku Strzeleckiego „Strzelec” JS 2402 Limanowa.

Przekazany sprzęt to: plecak ratowniczy – 2 szt., torba ratownicza, krzesełko kardiologiczne, płachta ratownicza, nosze polowe, ssak akumulatorowy, pulsoksymetr, materac próżniowy, kamizelka KED, staza taktyczna. Plecaki są nowe, pozostałe przedmioty były wcześniej używane przez zespoły ratownicze limanowskiego Szpitala.


Sprzęt przekazany na ręce Stanisława Dębskiego Dowódcy oraz przedstawicieli Jednostki Strzelec to forma podziękowania dla wszystkich uczniów działających w ramach Związku Strzeleckiego oraz aktywnie uczestniczących w akcji szczepień w Punkcie Szczepień Powszechnych na ul. Zygmunta Augusta 8 w Limanowej.


- Pomoc Strzelców w informowaniu Pacjentów o miejscu konsultacji, szczepień, czy też o konieczności wypełnienia ankiety okazała się niezastąpiona i umożliwiła naszemu personelowi lekarskiemu i pielęgniarskiemu całkowite poświęcenie się czynnościom medycznym. Cieszę się, iż młodzież czynnie angażuje się w bieżące życie naszej wspólnoty i chętnie służy swoją pomocą”.


Dyrektor Szpitala zwrócił się również do Dowódcy Jednostki: „Panu, jako Dowódcy Jednostki dziękuję za nadzorowanie i organizację uczestnictwa uczniów w Punkcie Szczepień Powszechnych. Jednocześnie gratuluję kształtowania w młodych ludziach, postawy pełnej chęci pomocy i poświęcenia. To świadczy o ich dojrzałości oraz silnej postawie patriotycznej”.


Pan Stanisław Dębski dziękując Dyrektorowi za przekazany sprzęt, zadeklarował, iż nadal są chętni do współpracy i pomocy w formie wolontariatu, tak jak to było do tej pory. Otrzymany sprzęt wykorzystają dla potrzeb szkoleniowych z zakresu taktyki czerwonej – związanej z ratownictwem.


W spotkaniu uczestniczyli:

Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej

Justyna Sołtys – Pielęgniarka Epidemiologiczna, Koordynator ds. Szczepień

Stanisław Dębski – Brygadier, Dowódca Jednostki Strzelec 2402 Limanowa

Agnieszka Franczyk, Małgorzata Kołodziej – uczennice IV LO w ZS nr 1, profil biologiczny.


Źródło: Szpital Limanowa

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować