Pogoda - Sądeckie.pl1

Dzisiaj jest: 01. 03. 2021
Do końca roku: 305 dniŁososina Dolna: Umowa na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów podpisana

Łososina Dolna: Umowa na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów podpisana

Wykonawcą zadania jest Firma Budowlano – Handlowa „KOMPLEX-BUD” z miejscowości Czerniec w gminie Łącko.

 

PSZOK to miejsce, w którym odpady są selektywnie zbierane, co oznacza, że mieszkańcy mogą je pozostawiać w sposób uporządkowany i przemyślany, bowiem składowane są one do kontenerów, według określonych frakcji. W takim punkcie przyjmowane będą między innymi: przeterminowane lekarstwa, puste opakowania po lakierach i innych środkach chemicznych, zużyte baterie i akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble, opony, odpady zielone.

 

Mieszkaniec, który zdecyduje się przekazać selektywnie zebrane odpady będzie musiał przy wjeździe wskazać ich frakcje oraz zważyć je na specjalnie przygotowanej wadze samochodowej. Następnie będzie mógł umieścić poszczególne frakcje odpadów w odpowiednio przystosowanych do tego kontenerach. Przy wyjeździe samochód ponownie zostanie zważony, a mieszkaniec potwierdzi oddanie odpadów. Pozostawione opady będą transportowane do miejsc ich recyklingu i odzysku - informuje Samorząd.

 

Inwestycja zostanie zrealizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Koszt budowy punktu to blisko 1 mln zł., z czego 85% stanowi kwota dofinansowania.

 

PSZOK zlokalizowany będzie na terenie obecnego Zakładu Gospodarki Komunalnej „ŁOSOSINA” Spółka z.o.o.

 

Planowo roboty budowlane powinny zakończyć się w listopadzie 2021 roku.

 

Fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować