Małopolscy Policjanci zabezpieczali Wyścig Kolarski Juniorów

W ostatni weekend, tj. od 26 do 28 maja 2023 roku na terenie województwa małopolskiego odbyła się kolejna edycja międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów, będącego równocześnie mistrzostwami krajowego zrzeszenia LZS.

Małopolscy Policjanci zabezpieczali Wyścig Kolarski Juniorów

W wyścigu wzięło udział około 130 kolarzy – w tym członków kadry narodowej, którzy mieli do pokonania cztery etapy o łącznej długości 261 km. Trasa wyścigu swym zasięgiem obejmowała powiat myślenicki, limanowski, bocheński, wielicki.


Trzy dni zmagań kolarzy z całej Polski na drogach powiatu limanowskiego, myślenickiego, bocheńskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego to wydarzenie które przyciągnęło na trasy wielu zawodników i kibiców. W tym czasie nad bezpieczeństwem wszystkich czuwali policjanci z całej małopolski, których wspomagali druhowie z ochotniczej straży pożarnej. Dzięki ich pracy impreza zostanie zapamiętana wyłącznie w sportowym wymiarze.


Praca policjantów skupiała się przede wszystkim na zabezpieczeniu największych skrzyżowań i kierowaniu ruchem w newralgicznych miejscach. Mundurowi starali się także pomagać i instruowali w jaki sposób uniknąć utrudnień i jak najprościej dojechać do celu.


Wszyscy uczestnicy musieli liczyć się z utrudnieniami i uzbroić się w cierpliwość. Kluczowym momentem zawodów była sobota, gdzie tylko na terenie powiatu limanowskiego rozegrane zostały aż dwa różne wyścigi na trasie ponad 100 km nad bezpieczeństwem których czuwało 80 umundurowanych policjantów.


Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować