Małopolska Olimpiada Frekwencji: w regionie zwyciężyła Gmina Laskowa

Małopolska Olimpiada Frekwencji: w regionie zwyciężyła Gmina Laskowa

10 gmin z Małopolski o najwyższej frekwencji w drugiej turze wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzyma bony o wartości 50 tys. zł na wycieczki szkolne dla uczniów z małopolskich szkół podstawowych.


Jestem dumny, że Małopolanie odpowiedzieli tak licznie na apele o udział w wyborach. W ramach nagrody Zarząd Województwa Małopolskiego przekazał w sumie 500 tys. zł zwycięskim gminom, które wypadły najlepiej pod względem frekwencji. Do każdej gminy trafią tzw. bony wycieczkowe o wartości 50 tys. zł, które pozwolą na organizację od 100 do 130 nieodpłatnych wycieczek dla uczniów. Środki zostaną przekazane gminom już na początku września - powiedział marszałek Witold Kozłowski.

 

Dodajmy, że frekwencja w Polsce wyniosła 68,18%. Frekwencja w Małopolsce - 70,38% (drugie miejsce w Polsce po województwie mazowieckim).

 

Bony o wartości 50 tys. zł dla każdej zwycięskiej gminy, zostaną przeznaczone na wycieczki szkolne, co pozwoli zorganizować wyjazdy dla ok. 5 tysięcy uczniów z małopolskich szkół podstawowych. Program zakłada kompleksowe sfinansowanie wycieczki do stolicy Małopolski - miasta Krakowa oraz innych, atrakcyjnych miejsc w naszym województwie. Obejmie on między innymi: przejazd autokarem, zwiedzanie, lekcję demokracji, wyżywienie, ubezpieczenie, usługę przewodnicką.

 

Poniżej prezentujemy listę 10 gmin z Małopolski, gdzie frekwencja wyborcza była najwyższa:

Laskowa, powiat limanowski 78,82%
Trzciana, powiat bocheński 78,28%
Sułoszowa, powiat krakowski 78,27%
Wielka Wieś, powiat krakowski 78,21%
Żegocina, powiat bocheński 78,13%
Polanka Wielka, powiat oświęcimski 77,37%
Zielonki, powiat krakowski 77,31%
Zabierzów, powiat krakowski 77,05%
Wiśniowa, powiat myślenicki 76,69%
Iwkowa, powiat brzeski 76,29%


Warto podkreślić, że środki finansowe do poszczególnych gmin trafią na początku września br. i pozwolą na organizację fantastycznych, a przede wszystkim nieodpłatnych wycieczek dla wielu małopolskich uczniów. Jak podkreślił marszałek Witold Kozłowski, wycieczki będą doskonałą okazją, by odwiedzić między innymi małopolskie instytucje kultury, a także do wzięcia udziału w lekcji demokracji, która przybliży uczniom działanie sejmiku województwa oraz całego samorządu.

 

Źródło i fot. UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować