Pogoda - Sądeckie.pl1

Dzisiaj jest: 01. 03. 2021
Do końca roku: 305 dniMałopolska wspiera osoby młode, powracające z zagranicy

Małopolska wspiera osoby młode, powracające z zagranicy

Wszystkie małopolskie urzędy pracy włączyły się we współpracę przy realizacji przez WUP w Krakowie programu Wróć z POWERem! Wynikiem współpracy jest proste i szybkie wsparcie osób powracających z zagranicy w procesie adaptacji oraz dostęp do pełnego pakietu informacji o formach wparcia bezpośrednio w powiatowych urzędach pracy.

Porozumienia w tej sprawie zostały zawarte pomiędzy Janem Gąsienicą-Walczakiem - dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie (WUP w Krakowie), reprezentującym instytucję województwa małopolskiego oraz dyrektorami powiatowych  urzędów pracy (PUP).

Na współpracy małopolskich urzędów skorzystają osoby powracające z zagranicy. Uzyskają dostęp do wszystkich informacji o możliwych formach wparcia bezpośrednio w PUP - podczas rejestracji w PUP lub wizyty w urzędzie gminy. Dzięki podpisanym w Tomaszowicach porozumieniom zainteresowane osoby skontaktują się z konsultantami, którzy pomogą im zgłosić się do programu „Wróć z POWERem!” (adresowany do osób w wieku 18 - 29 lat).

Razem z realizowanym przez WUP w Krakowie komplementarnym projektem „Nowy start w Małopolsce” (adresowanym do osób od 30. roku życia), pomoc w procesie ponownej adaptacji w kraju może uzyskać każda dorosła osoba, która zamierza mieszkać lub podjąć zatrudnienie w naszym regionie.

Na uczestników projektu czekają:

  • Bilans na start w Małopolsce,
  • Konsultacje,
  • Usługi, m.in. doradztwa prawnego i podatkowego, poradnictwa psychologicznego,
  • Tłumaczenia,
  • Punkty Co-Workingu,
  • Sesje mastermind.

Doradcy i konsultanci „Wróć z POWERem!” są dostępni w biurze projektu:

  • WUP Kraków – plac Na Stawach 1, 30-107 Kraków;
  • Zespół Zamiejscowy WUP Kraków w Nowym Sączu - ul. Węgierska 146, 33-300 Nowy Sącz;
  • Zespół Zamiejscowy WUP Kraków w Tarnowie, al. Solidarności 5-9, 33-100 Tarnów.

Dodatkowe informacje można znaleźć w aktualnościach na stronie projektu www.pociagdokariery.pl, email: powroty@wup-krakow.plp oraz pod numerami telefonu: tel. 12 619 85 62, 12 619 85 61.

 

Źródło i fot. UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować