Małopolska wysyła pociągi humanitarne dla uchodźców z Ukrainy

Województwo Małopolskie przygotowało specjalny pociąg pomocy humanitarnej do transportu uchodźców z Ukrainy. Jego uruchomienie daje możliwość szybkiego i bezpiecznego przewiezienia dużej liczby potrzebujących do Małopolski. We środę, 2 marca z dworca Kraków Płaszów do Przemyśla wyjechał specjalny skład Kolei Małopolskich zaopatrzony m.in. w apteczki pierwszej pomocy i wodę mineralną.

Małopolska wysyła pociągi humanitarne dla uchodźców z Ukrainy
Za naszą wschodnią granicą tysiące Ukraińców oczekuje na wyjazd z pogrążonego wojną kraju. Naszym obowiązkiem jest pomóc sąsiadom i oferować niezbędne wsparcie. Dziś najważniejsze jest ich bezpieczeństwo, dlatego nasz przewoźnik uruchomił pociąg pomocy humanitarnej, który zabierze uchodźców z ich Ojczyzny i przywiezie do bezpiecznego Krakowa – mówi marszałek Witold Kozłowski.


Dla pasażerów pociągu przygotowano wodę mineralną, środki opatrunkowe i higieniczne.


Do Przemyśla został skierowany podwójny skład, który jest w stanie zabrać 450 osób na pokład. Pasażerowie w komfortowych warunkach będą mogli dojechać do stolicy Małopolski. Do dyspozycji uchodźców jest 9-osobowa załogę, która w miarę potrzeb i możliwości będzie pomagać podróżującym - mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.


Przejazd jest bezpłatny. Do stacji kolejowej Kraków Główny skład powinien wrócić w późnych godzinach wieczornych.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować