Małżonkowie z gminy Nawojowa świętowali swoje złote gody

„Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską…” – to słowa, które łączą małżonków z gminy Nawojowa, którzy świętowali dziś swoje złote gody.

Małżonkowie z gminy Nawojowa świętowali swoje złote gody

Przez pół wieku dzielili się radościami i smutkami, wspierali się w trudnych chwilach i cieszyli z sukcesów. Wśród gości, którzy złożyli im życzenia, był wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar oraz wójt gminy Nawojowa Stanisław Kiełbasa.


Na uroczystości, która miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Nawojowej, jubilatom wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.


Odznaczenia nadane decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył wojewoda Krzysztof Jan Klęczar.Państwo pokazaliście, że rodzina jest najważniejszą wartością. Z niej czerpaliście siłę, inspirację i motywację. Wierność danej obietnicy – to cecha godna podziwu. Przez ostatnie 50 lat razem, dłoń w dłoni stawialiście czoła wszystkim wyzwaniom, jakie niosło Wam życie. Dzisiejsze święto to wyjątkowy moment, by docenić Waszą pracę i poświęcenie. Niech będzie to także czas rodzinnej radości, która da Wam energię na kolejne lata wspólnej drogi – powiedział wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.


Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie został ustanowiony w 1960 r. i przyznawany jest osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.


Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować