Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Marszałek Małopolski z wizytą w agendach UMWM w Nowym Targu i Nowym Sączu

Marszałek Małopolski z wizytą w agendach UMWM w Nowym Targu i Nowym Sączu

29 grudnia Marszałek Małopolski Witold Kozłowski odbył ostatnią w tym roku wizytę w agendach UMWM w Nowym Targu i Nowym Sączu.

W Nowym Targu spotkania rozpoczęły się od rozmów z przedstawicielami środowiska hokejowego na Podhalu. Pośród tematów najważniejszym był nadchodzący jubileusz 90-lecia legendarnych nowotarskich Szarotek. Główne obchody zaplanowane są na listopad 2022 roku – tutaj m.in. w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu odbędzie się uroczysta gala tego utytułowanego Klubu Hokejowego. Działacze zaprosili do współorganizowania tych ważnych dla całej Małopolski wydarzeń Marszałka Witolda Kozłowskiego i wręczyli mu pamiątkową koszulkę z numerem 1 w barwach nowotarskich Szarotek. Sportowy akcent pojawił się również podczas spotkania Marszałka Witolda Kozłowskiego z Marcinem Ratułowskim wójtem Czarnego Dunajca.


Rozmawialiśmy o akcjach takich jak „Już pływam” czy „Jeżdżę z głową”. To programy skierowane do młodzieży z terenu gminy Czarny Dunajec, które pomagają w zdobyciu umiejętności pływackich, ale i pozwalają stawiać pierwsze kroki młodym ludziom na nartach czy na snowboardzie. Tutaj np. zajęcia odbywały się cyklicznie na dwóch stokach narciarskich w Czerwiennym na Budzu i na Długiej Polanie w Nowym Targu. Nauka pływania z kolei objęła dzieci z klas od I do III Szkół Podstawowych gminy Czarny Dunajec. - mówił marszałek Witold Kozłowski.


Rozmowa samorządowców dotyczyła również dofinansowania remontów dróg rolniczych oraz projektowanej obwodnicy Czarnego Dunajca. Dzisiejszy dyżur Marszałka Kozłowskiego w Nowym Targu zakończyło spotkanie z Janem Dydą, wójtem gminy Krościenko nad Dunajcem.


Z kolei w Nowym Sączu Marszałek Witold Kozłowski wizytę rozpoczął od spotkania z Aliną Marek, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej i rozmowy na temat promocji czytelnictwa. Alina Marek przekazała marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu zaproszenie na uroczyste obchody 70-lecia biblioteki. Marszałek Witold Kozłowski spotkał się również z m.in. Lidią Zelek – dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu i Kazimierzem Chamiołą – dyrektorem Szkoły Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych im. J. Wolskiej w Nowym Sączu.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować