Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 05. 2022 Do końca roku: 228 dni
Jakość Powietrza:

Marszałek Witold Kozłowski z wizytą u niepełnosprawnych w Piwnicznej-Zdroju

Marszałek Witold Kozłowski z wizytą u niepełnosprawnych w Piwnicznej-Zdroju

Marszałek Małopolski Witold Kozłowski oraz radna województwa Marta Mordarska spotkali się z podopiecznymi stowarzyszaniem na rzecz osób przewlekle chorych i dzieci niepełnosprawnych „Nasz Dom” w Piwnicznej- Zdroju.

Dzięki wsparciu m.in. Samorządu Województwa Małopolskiego i środków PFRON, na potrzeby ośrodka zaadaptowano część szkoły na osiedlu Kosarzyska. Teraz „Nowy Dom”, jest jedynym obiektem w gminie Piwniczna, gdzie świadczona jest pomoc i wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami. Z całodobowej opieki będzie mogło skorzystać tutaj 15 osób, a z dziennego wsparcia 35 podopiecznych.


Dom to miejsce, gdzie czujemy się bezpiecznie, w którym otacza nas miłość i wsparcie. Cieszę się, że Samorząd Województwa Małopolskiego, pomógł w jego budowie. Dzięki dofinansowaniu z środków PFRON będących w dyspozycji województwa, udało nam wesprzeć wolontariuszy ze stowarzyszenia „Nasz Dom” w tej wspaniałej inicjatywie, kwotą pół miliona złotych - mówił marszałek Witold Kozłowski.


To nie jedynie środki, które dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego zostało przeznaczone na działalność stowarzyszenia. Środki z budżetu pomogły w organizacji „Biegu Mikołai”, umożliwiły organizację zajęć „Stolarstwo – niepełnosprawnych bogactwo” dla podopiecznych stowarzyszenia. 


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować