Pogoda - Sądeckie.pl

21

Dzisiaj jest: 21. 01. 2022 Do końca roku: 344 dni
Jakość Powietrza:

Marszałek Witold Kozłowski z wizytą w Gminie Sękowa

Marszałek Witold Kozłowski z wizytą w Gminie Sękowa

10 stycznia marszałek Witold Kozłowski odwiedził mieszkańców i samorządowców z terenu Gminy Sękowa. W trakcie wydarzenia m.in. otwarto nowo powstałe przedszkole. Wzięła w nim udział radna województwa Jadwiga Wójtowicz.

Pobyt na Ziemi Gorlickiej marszałek rozpoczął od wizytacji zakończonej niedawno ważnej inwestycji drogowej - mostu przy drodze wojewódzkiej łączącego miejscowości Siary i Sękową. Koszt budowy to ponad 8 milionów złotych z czego połowa to środki województwa, a połowa pochodzi z rezerwy budżetu państwa.


10 stycznia nastąpiło także oficjalne otwarcie przedszkola, które powstało przy wsparciu finansowym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.


Koszt tych inwestycji, bo mowa też o remoncie biblioteki, to ponad 4 miliony złotych. Takie projekty wpisują się w naszą politykę regionalną, to inwestycja w przyszłość, którą są właśnie dzieci korzystające z nowych pomocy naukowych, zabawek edukacyjnych czy wygodnej biblioteki - podkreślał marszałek Witold Kozłowski.


Marszałek Małopolski odwiedził także seniorów w Męcinie Wielkiej, a także wizytował inwestycje na terenie Uzdrowiska Wapienne.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować