Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Maturzyści zatańczyli Poloneza pod ratuszem

Maturzyści zatańczyli Poloneza pod ratuszem

Dzisiaj na płycie rynku odtańczony został tradycyjny Polonez. Wzięło w nim udział kilkuset tegorocznych maturzystów ze szkół z Nowego Sącza, zarówno publicznych jak i niepublicznych.

 

 

W tanecznym korowodzie wzięli udział również prezydent Ludomir Handzel, wiceprezydent Artur Bochenek, zastępca prezydenta Magdalena Majka, sekretarz Piotr Lachowicz, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Małgorzata Belska oraz dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcin Poręba. 

 

Poloneza poprowadzili członkowie Zespołu Regionalnego "Sądeczanie" ubrani w tradycyjne stroje szlacheckie. Autorem choreografii był Dariusz Migacz.

 

Na koniec prezydent Ludomir Handzel życzył młodzieży powodzenia na maturze.

 

Kochani bardzo się cieszę, że mogę dzisiaj tu być z wami. Dziękuję wam za udział. Za to, że jesteśmy razem. Pogoda nam sprzyja. Ale muszę też powiedzieć co was czeka za prawie 100 dni. To będzie jedna z naważniejszych batalii w waszym życiu, która zadecyduje o dalszych waszych losach. To jest matura 2020. To właśnie swoimi piórami, wypowiedziami, prezentacjami zadecydujecie co będziecie dalej robić w życiu. Jakie będą wasze dalsze losy naukowe i zawodowe. Dzisiaj widzę wiele uśmiechów na twarzy, ale chcę wam uświadomić, że pozostaje 100 dni ciężkiej pracy. Proszę was o to, abyście nie stracili ani jednej godziny z tych 100 dni. Uczcie się, poszerzajcie wiedzę, bo to jest wasza przyszłość. To co macie w głowach tego wam nikt nigdy nie odbierze. Chcę abyście byli fantastycznymi Polakami, mającymi bardzo dobre wykształcenie. To tutaj piszecie maturę, która jest najważniejszym wydarzeniem w waszej edukacji. To jest przepustka do tego gdzie będziecie studiować i jakie będziecie mieć zawody. Trzymam za was kciuki i życzę powodzenia - powiedział prezydent.

 

13 polonez pod ratuszem Nowy Sącz 13 polonez pod ratuszem Nowy Sącz 13 polonez pod ratuszem Nowy Sącz 13 polonez pod ratuszem Nowy Sącz 13 polonez pod ratuszem Nowy Sącz 13 polonez pod ratuszem Nowy Sącz 13 polonez pod ratuszem Nowy Sącz

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować