Międzynarodowa konferencja „Wyzwania dla bezpieczeństwa ruchu drogowego” w ANS

Dzisiaj w auli Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu odbyła się międzynarodowa konferencja „Wyzwania dla bezpieczeństwa ruchu drogowego”. Wziął w niej udział m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który omówił kwestie inwestycji drogowych i ich wpływu na bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego.

Międzynarodowa konferencja „Wyzwania dla bezpieczeństwa ruchu drogowego” w ANS
Powiat Nowosądecki ma w swoim zarządzie 510 kilometrów dróg. Podczas obecnej kadencji zmodernizowaliśmy znaczną ich część – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Pięcioletni bilans naszych działań to: ponad 130 kilometrów wyremontowanych dróg, 32 kilometry wybudowanych chodników, 14 wybudowanych lub zmodernizowanych mostów, 105 oznakowanych i doświetlonych przejść dla pieszych. W latach 2019 – 2023 przeznaczyliśmy na inwestycje ponad 300 milionów złotych, w tym, kwotę ponad 180 milionów złotych pozyskaliśmy ze środków zewnętrznych. Wszystkie te działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym – chcieliśmy stworzyć kierowcom komfortowe warunki do jazdy, ale jednocześnie zadbaliśmy również o bezpieczeństwo pieszych budując chodniki i doświetlone przejścia. Przy wielu drogach powiatowych pojawiła się także sygnalizacja związana z rozwijaną przez kierowców prędkością i ostrzeżenia o jej przekroczeniu.


W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, generał KOSG Stanisław Laciuga, insp. dr Krzysztof Dymura – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, Komendant Miejski PSP st. bryg. Paweł Motyka, wicestarosta Antoni Koszyk, Ludomir Handzel – prezydent Miasta Nowego Sącza, sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk, dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach wraz z Grzegorzem Kaliną i młodzieżą. Nie zabrakło oczywiście policjantów różnych szczebli z Małopolski i osób zajmujących się zagadnieniami bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować