Pogoda - Sądeckie.pl8

Dzisiaj jest: 08. 05. 2021
Do końca roku: 237 dni
Jakość Powietrza

Miniony weekend był bardzo pracowity dla ratowników Grupy Krynickiej GOPR

Miniony weekend był bardzo pracowity dla ratowników Grupy Krynickiej GOPR

Pomimo tego iż stoki narciarskie są zamknięte dla amatorów białego szaleństwa, a śniegu w górach nie jest na tyle ile moglibyśmy spodziewać się o tej porze roku, to ratownicy z Grupy Krynickiej GOPR nie narzekają na brak pracy. Miniony weekend okazał się dla nich bardzo pracowity.

 

W sobotę zostali zadysponowani do zasłabnięcia turysty w rejonie Jaworzyny Krynickiej. Mężczyzna samochodem terenowym został ewakuowany do doliny.

 

W niedziele przed godziną 12, dyspozytor CSR otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie który doznał urazu nogi w okolicach Cyrli. Na miejsce zadysponowany został zespół ratowników pełniący służbę w RSR Piwniczna. Po dotarciu i zaopatrzeniu, poszkodowany został ewakuowany do do własnego środka transportu.

 

Chwilę później miało miejsce kolejne zgłoszenie o wypadku turystycznym, tym razem na szlaku zielonym prowadzącym na Jaworzynę Krynicką. Do zdarzenia zadysponowani zostali ratownicy pełniący dyżur na Jaworzynie, którzy po zaopatrzeniu Kobiety z urazem nogi oraz podejrzeniem urazu kręgosłupa, przetransportowali poszkodowaną do doliny Czarnego Potoku, gdzie czekała zadysponowana wcześniej karetka pogotowia.

 

W tym samym czasie zespół ratowników będący w rejonie Przełęczy Krzyżowej został powiadomiony o zaginięciu czwórki dzieci. Natychmiast zostały zadysponowane quady do przeszukania najbliższego terenu. Na szczęście w krótkim czasie jednemu z ratowników udało się odnaleźć całą czwórkę. Tym razem obeszło się tylko na strachu.

 

Ratownicy przypominają. Mimo iż w górach nie ma dużej ilości śniegu szlaki są miejscami mocno oblodzone. Dlatego należy zachować ostrożność.

 

Źródło: Grupa Krynicka GOPR

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować