Pogoda - Sądeckie.pl

28

Dzisiaj jest: 28. 11. 2021 Do końca roku: 33 dni
Jakość Powietrza:

Mszana Dolna. Funkcjonariusze ujawnili nielegalne automaty do gier

Mszana Dolna. Funkcjonariusze ujawnili nielegalne automaty do gier

24 czerwca br., w związku z podejrzeniem, że w jednym z lokali w Mszanie Dolnej dochodzi do procederu urządzania nielegalnych gier hazardowych, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KPP w Limanowej wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie sprawdzili ten adres. 

 

Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Ujawniono jedenaście nielegalnych automatów do gier oraz inne urządzenia służące do ich załączania oraz kredytowania, a także gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych w kwocie kilku tysięcy złotych.

 

Podczas przeprowadzonych czynności kontrolnych przesłuchano graczy oraz obsługę lokalu, a ujawnione urządzenia zabezpieczono do dalszych postępowań karnych skarbowych i administracyjnych.

 

Za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 - informuje KPP w Limanowej.

 

Fot. KPPL

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować