Pogoda - Sądeckie.pl8

Dzisiaj jest: 08. 05. 2021
Do końca roku: 237 dni
Jakość Powietrza

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu otrzymało certyfikat Pracodawca Przyjazny Pracownikom

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu otrzymało certyfikat Pracodawca Przyjazny Pracownikom

Decyzją Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, jako jedna z dwudziestu zgłoszonych w kraju instytucji, otrzymała certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”.

Celem konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” jest promowanie pracodawców wyróżniających się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie: przestrzegania prawa pracy, stabilności zatrudnienia, przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Kandydatów do certyfikatu zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”. Certyfikatem można posługiwać się przez okres trzech lat.


Dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu Robert Ślusarek nie kryje radości z otrzymanego wyróżnienia.


Jesteśmy zaszczyceni, że Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” przyznała nam certyfikat  „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. To docenienie relacji między zarządzającym a związkami zawodowymi i pracownikami – mówi dyrektor. – To dla nas ogromna satysfakcja, bo w swojej pracy kierujemy się na co dzień zasadami personalizmu społecznego i solidaryzmu. Swoje relacje budujemy właśnie na tych dwóch filarach a także na prawdzie, która powinna być treścią współpracy. Ona powoduje, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, czym zarządzamy oraz za codzienną pracę, wykonywaną na rzecz instytucji kultury, jaką jest Muzeum Okręgowe – podkreśla Robert Ślusarek.   


Jest to duże wyróżnienie, na skalę kraju. To klasyczny przykład dobrych relacji między związkami a pracodawcą. Certyfikat przyznaje Krajowa Komisja NSZZ Solidarność, na wniosek komisji zakładowych. Aby otrzymać ten tytuł, trzeba spełnić wiele kryteriów i nam się to udało – mówi Jan Kociołek, Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu.


Jeszcze raz dziękuję za zgłoszenie nas do tej nagrody. System etyki pracy to coś, co powinno nas wyróżniać – podkreśla dyrektor Robert Ślusarek.


Zobacz także: Pracodawca Przyjazny Pracownikom – XIII edycja rozstrzygnięta


Źródło: Materiały nadesłane do redakcji

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować