Na Dunajcu powstanie trzeci most

Na Dunajcu powstanie trzeci most

Podczas X sesji Rady Miasta Nowego Sącza radni poparli jednomyślnie projekt uchwały, która zawierała upoważnienie dla Prezydenta Miasta Nowego Sącza do zawarcia porozumienia z Zarządem Województwa Małopolskiego.

 

Jego przedmiotem będzie określenie zasad współpracy w ramach budowy trzeciego mostu na Dunajcu. Trzeci most na Dunajcu będzie znany jako most południowy. Planowana budowa trzeciej przeprawy mostowej na Dunajcu w dużej mierze jest efektem zaangażowania Marszałka Województwa Małopolskiego.

 

Inicjatywa budowy przeprawy wynika z potrzeb lokalnej społeczności. Południowy most na Dunajcu z pewnością przyczyni się do poprawy komfortu życia mieszkańców. Szacunkowy koszt realizacji tej inwestycji wynosi około 100 mln złotych i obecnie przekracza możliwości finansowe miasta i województwa.

 

Projekt budowy przeprawy widnieje w wieloletnim planie inwestycyjnym dla województwa małopolskiego. Dopiero porozumienie z Zarządem Województwa Małopolskiego otworzy drogę do sfinansowania inwestycji. Po zawarciu porozumienia zostanie złożony wniosek o przyznanie dotacji. Porozumienie doprowadzi do scedowania kompetencji prezydenta miasta do zarządzania nową drogą na władze wojewódzkie.  

 

Źródło: Miasto Nowy Sącz

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować