Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Na moście w Kurowie wykonywane są zbrojenia i betonowanie poprzecznic. Jak teraz wygląda przeprawa?

Na moście w Kurowie wykonywane są zbrojenia i betonowanie poprzecznic. Jak teraz wygląda przeprawa?

Jak informuje GDDKiA na budowanym moście w Kurowie w ciągu DK75 wykonywane są zbrojenia i betonowanie poprzecznic. Powstają już także pylony.

Poniżej zdjęcia z postępu prac.


Przypomnijmy. Przeprawa przez rzekę Dunajec w Kurowie, to największa inwestycja mostowa w Małopolsce, której realizacja rozpoczęła się w lipcu 2019 r. Nowy most zaprojektowany został jako obiekt typu extradosed. Jego długość wyniesie 602 m, szerokość 17,18 m, natomiast pylony wznosić będą się na ok. 33,5 m od poziomu terenu. W ramach inwestycji na odcinku 2 km zmieniony zostanie przebieg drogi krajowej nr 75: od parkingu w Tęgoborzu do skrzyżowania w Kurowie.


W zakresie inwestycji są także: budowa dwóch konstrukcji oporowych, zatok autobusowych, ekranu akustycznego, ciągów pieszo-rowerowych, przebudowa zjazdów indywidualnych, rozbiórka 3 przepustów drogowych i budowa nowych, adaptacja przyczółku istniejącego mostu na punkt widokowy, rozbiórka dojazdu do istniejącego mostu, budowa dróg serwisowych, kanalizacji, kanału technologicznego, przełożenie sieci teletechnicznej, wykonanie oświetlenia drogi oraz pełnej rekultywacji terenu zajętego pod zaplecze i plac budowy.


Koszt inwestycji to ponad 189 mln zł.


Fot. GDDKiA

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować