Pogoda - Sądeckie.pl

20

Dzisiaj jest: 20. 09. 2021 Do końca roku: 102 dni
Jakość Powietrza

Na ulice Nowego Sącza wyjedzie elektroniczny autobus

Na ulice Nowego Sącza wyjedzie elektroniczny autobus

Do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej trafił autobus marki ARP E-Vehicles. Jest to pojazd polskiej produkcji, który będzie testowany na ulicach miasta przez 6 dni. Testowany egzemplarz może przejechać ok 140 km na jednym ładowaniu, a czas ładowania w zależności od zastosowanej ładowarki wynosi od 2 do 4.5 godziny.

Przyglądamy się autobusom elektrycznym. Sprawdzamy jak u nas będzie się sprawował taki pojazd. Autobus będzie jeździł na tych samych liniach co pozostałe pojazdy. Jeśli testy wypadną pomyśle, będziemy rozważać zakup takiego pojazdu. Cieszę się, że jest to polski pojazd. Pozostaje czekać na programy rządowe, które umożliwią sfinansowanie takiego zakupu – powiedział prezydent Ludomir Handzel.Prezes MPK Jerzy Leszczyński podkreślił, że miejska spółka nie wyklucza zakupu tego typu pojazdów. Zależy to jednak o wyniku tygodniowego testu oraz możliwości dofinansowania zakupu.


Musimy sprawdzić czy zapewnienia producenta pokrywają się z rzeczywistością. Autobus będzie sprawdzany na najcięższych trasach. W hali warsztatowej zamontowaliśmy licznik, który pokaże ile tak naprawdę energii zużywa autobus. Po zakończonych testach zostanie przedstawiony dokładny raport.


Źródło: UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować