Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 09. 2021 Do końca roku: 105 dni
Jakość Powietrza

Nie zatrzymał ich deszcz. W rajdzie rowerowym Małopolska Tour wystartowało kilkuset zawodników

Nie zatrzymał ich deszcz. W rajdzie rowerowym Małopolska Tour wystartowało kilkuset zawodników

Pomimo padającego deszczu i niskiej jak na lato temperatury, w dzisiejszym rajdzie rowerowym Małopolska Tour wystartowało kilkuset zawodników.

Zebrali się na starosądeckich błoniach i to właśnie stąd ruszyli dopingowani m.in. przez starostę nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Rajd wystartował po tym, jak radni wojewódzcy Marta Mordarska i Grzegorz Biedroń - jednocześnie prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, machnęli specjalnymi flagami.


Dla wszystkich, którzy dzisiaj odwiedzą starosądeckie błonia czeka smaczne, regionalne jedzenie przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich oraz wiele atrakcji na stoisku Sądeckie. Pracownicy Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu od wczesnych godzin rannych opowiadają o atrakcjach naszego regionu rozdając świetnie przygotowane przewodniki i mapy - szczególnie te dla miłośników rowerowych wypraw.


Jestem pod wrażeniem, że pomimo niesprzyjającej pogody, tak wiele osób zdecydowało się na udział w rajdzie - mówi starosta Marek Kwiatkowski. - Nasz region jest idealnym terenem do jazdy na rowerze. Mamy kilometry ścieżek rowerowych, zarówno tych w miastach i gminach, ale także tych leśnych i górskich dla bardziej zaawansowanych.


Wszystkie trasy dzisiejszego rajdu przebiegają drogami asfaltowymi. Zwycięzcami są wszyscy zawodnicy - ważne jest tutaj wspólne spędzanie czasu i dobra zabawa.Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować