Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

Nie zwalniają tempa w walce o nazwanie nowo powstałego ronda

Nie zwalniają tempa w walce o nazwanie nowo powstałego ronda

Krzysztof Rzońca, Andrzej Skupień i Karol Kołat przy wsparciu Instytutu Misesa i Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu złożyli petycję z prośbą o nadanie nowo powstałemu rondu u zbiegu ul. Kunegundy i ul. Grodzkiej nazwy imienia Carla Mengera. Inicjatorzy postawili kolejny krok i uruchomili internetową zbiórką podpisów. 

 

Teraz podpisać może się każdy. Zależy nam by godnie upamiętnić tą ważną dla świata nauki postać. Carl Menger jest wciąż osobą niedocenioną i nieznaną wśród Sądeczan, mimo że urodził się w naszym mieście. Chcemy to zmienić, zachęcamy do podpisywania.Nie znam powodów dla których ktoś mógłby zagłosować przeciw.

Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości to zachęcam do rozmowy. Porozmawiajmy.

W naszej ocenie jest to postać, która nie budzi żadnych kontrowersji. Myślę, że kontrowersyjne byłoby za to głosowanie przeciw lub próba zrobienia nam na złość i zgłoszenie przed radnych innej inicjatywy bez wysłuchania propozycji mieszkańców.

Myślę, że nasi radni widząc nasze starania docenią je, tak po prostu - Krzysztof Rzońca. 

 

Już wcześniej, 3 sierpnia do Rady Miasta Nowego Sącza wpłynęła petycja o nadanie imienia Carla Mengera nowemu rondu u zbiegu ul. Kunegundy i ul. Grodzkiej w Nowym Sączu.

 

 

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/739389960192875/?notif_t=plan_user_joined&notif_id=1597341407768484

 

Źródło: Nadesłane do redakcji

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować