Pogoda - Sądeckie.pl4

Dzisiaj jest: 04. 03. 2021
Do końca roku: 302 dniNieodpłatne badania profilaktyczne z zakresu chorób układu sercowo naczyniowego dla mieszkańców miasta od 40 roku życia

Nieodpłatne badania profilaktyczne z zakresu chorób układu sercowo naczyniowego dla mieszkańców miasta od 40 roku życia

Urząd Miasta Nowego Sącza finansuje, profilaktyczną akcję nieodpłatnych badań profilaktycznych z zakresu układu krążenia takich jak:

  • badanie z krwi: cholesterol całkowity, cholesterol HDL, cholesterol LDL, trójglicerydy,  glukoza,
  • badanie z krwi – lipoproteiny tj. czynnik ryzyka hipercholesterolemii rodzinnej
  • badania EKG  z opisem dla grupy osób  ze znacząco  podniesionym lipidogramem i  lipoproteiną. Liczba badań EKG  jest ograniczona. Realizator zadania (NZOZ DIAGMED) wskaże grupę  osób do badań EKG w zależności od uzyskanych wyników laboratoryjnych.

Z bezpłatnych badań  mogą skorzystać mieszkańcy Nowego Sącza w wieku od 40 roku życia. Na badania należy przychodzić na czczo i z dowodem osobistym. Jeśli w dokumencie tożsamości  nie ma wskazanego miejsca zamieszkania, pacjent zobowiązany jest do okazania pracownikowi przychodni innego dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania np. Karty Nowosądeczanina, prawo jazdy lub inny dokument, zawierający miejsce zamieszkania w celu weryfikacji uprawnienia do bezpłatnych badań profilaktycznych. Pacjenci będą proszeni o wypełnienie anonimowej ankiety dot. lipoproteiny i poziomu wiedzy na temat chorób układu krążenia, obciążenia rodzinnego.

Rejestracja  telefoniczna od dnia  2 października br. w godz. 10.00 – 16.00. 

pod nr : 18 443-78-94, bądź osobista w przychodni NZOZ „DIAGMED” Sp. z o. o. przy ul. Lwowskiej 20 (wejście od ul. Wałowej nr 11). 

Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszenia.

Badania prowadzone będą  od dnia 05.10.2020 r. w dni robocze od poniedziałku do piątku przez Realizatora zadania tj.  NZOZ „DIAGMED” Sp. z o.o. w  godz. 9:30 – 10.30

w punkcie pobrań przy ul. Lwowskiej nr 68  w Nowym Sączu. 

W razie pytań osoby zainteresowane są proszone o kontakt z Wydziałem Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza od poniedziałku do piątku w godz. 8 00 – 15 00 pod numerem telefonu:  18 44 86 790.

Nalezy pamiętać o stosowaniu zasad bezpieczeństwa w okresie pandemii koronawirusa SARC-CoV-2 obowiązujących na terenie przychodni realizującej badania profilaktyczne. Wymagane będzie, aby każdy uczestnik zadania  przyszedł na teren przychodni w maseczce ochronnej, dezynfekował ręce. Pacjenci będą umawiani indywidualnie, na określoną godzinę, tak aby w poczekalni przebywało w jednym czasie jak najmniej osób.

 

Źródło: UMNS, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować