Nietrzeźwi kierujący w powiecie limanowskim. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

W minionym tygodniu policja w Limanowej zatrzymała czterech kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Najwięcej alkoholu w organizmie miał kierowca, który został zatrzymany w niedzielę - 2,1 promila.

Nietrzeźwi kierujący w powiecie limanowskim. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany w poniedziałek rano w Zbludzy. Policjanci zauważyli, że kierujący VW Passatem zachowuje się podejrzanie. Okazało się, że 33-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie miał prawa jazdy.

W piątek wieczorem policja otrzymała zgłoszenie o pijanym kierowcy, który przyjechał do sklepu w Mszanie Dolnej. Na miejscu policjanci zatrzymali 36-latka, który prowadził Audi. Badanie wykazało, że miał on 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W sobotę rano policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę w Wilczycach. Tym razem był to 38-latek, który jechał motorowerem z pasażerem bez kasku. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie i nie miał uprawnień do kierowania.

Najwięcej alkoholu w organizmie miał kierowca, który został zatrzymany w niedzielę po zgłoszeniu. Policjanci zastali 36-latka, który prowadził VW Passat. Badanie wykazało, że miał on 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wszyscy nietrzeźwi kierowcy zostali przekazani do sądu.

Policja przypomina, że od 14 marca 2024 r. obowiązują nowe przepisy o konfiskacie pojazdów nietrzeźwym kierowcom (jeżeli poziom alkoholu we krwi przekracza 1,5 promila).

Policja apeluje również o rozsądek i odpowiedzialność za siebie i innych. Nie należy prowadzić pojazdów po spożyciu alkoholu, ponieważ może to skutkować tragicznymi w skutkach wypadkami.

Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować