Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

Nowa siedziba urzędu i stadion miejski - Nowy Sącz szuka partnerów do współpracy

Nowa siedziba urzędu i stadion miejski - Nowy Sącz szuka partnerów do współpracy

Samorząd lokalny Nowego Sącza wystąpił z memorandum informacyjnym z ankietą, w ramach Konsultacji Rynkowych ze wszystkimi podmiotami zainteresowanymi realizacją budowy nowego stadionu miejskiego, który będzie zlokalizowany przy ul. Kilińskiego. 

 

Szczegóły na temat planowanej inwestycji zdradził Artur Bochenek podczas briefingu prasowego, pełniący rolę zastępcy prezydenta miasta Nowego Sącza. Samorząd lokalny dąży do pozyskania wiedzy, opinii, oczekiwań oraz warunków, na jakich zainteresowane podmioty chciałyby uczestniczyć w realizacji inwestycji dotyczącej budowy nowego stadionu.

 

Ponadto, samorząd lokalny przewiduje także zmianę siedziby dla Urzędu Miasta Nowego Sącza. Urząd Miasta i podległe mu jednostki są obecnie zlokalizowane w różnych miejscach, co wiąże się z wysokimi kosztami najmu, oszacowanymi na 6 mln za okres 10 - letni. Wybudowanie nowej, jednej siedziby urzędu miasta i podległych mu jednostek usprawni jego działanie i pozwoli uniknąć w przyszłości wysokich kosztów najmu. 

 

Jak wynika z wypowiedzi Artura Bochenka, samorząd lokalny zdecydował się na formę partnerstwa publiczno - prywatnego. Wystosowane przez urząd zapytanie ma charakter nieformalny. Zarówno inwestor, jak i Urząd Miasta nie będą związane swoimi deklaracjami. Zapytanie nazwane memorandum informacyjnym zawiera ankietę służącą sprawnemu przeprowadzeniu konsultacji rynkowych i poznanie opinii osób zainteresowanych partnerstwem w realizacji inwestycji.

 

Artur Bochenek dodał, że miasto Nowy Sącz jest właścicielem terenu, na którym znajduje się stadion miejski przy ul. Kilińskiego oraz terenu położonego w granicach ul. Krańcowej, do ronda, przed mostem 700-lecia. Samorząd lokalny chce, aby inwestor w zamian za przekazanie tego terenu, uczestniczył w realizacji budowy nowego stadionu. 

 

Źródło i Film: Urząd Miasta Nowy Sącz

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować