Pogoda - Sądeckie.pl23

Dzisiaj jest: 23. 01. 2021
Do końca roku: 342 dniDane WIOŚ

Nowe boisko przy ZSP w Nawojowej zostało ogrodzone i wyposażone w trybuny

Nowe boisko przy ZSP w Nawojowej zostało ogrodzone i wyposażone w trybuny

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej już korzystają z pełnowymiarowego boiska, które właśnie zostało ogrodzone i wyposażone w trybuny.

 

Teraz możemy już rozgrywać mecze z udziałem kibiców. Młodzieży bardzo się to podoba, dopingowanie zawodników jest przecież bardzo ważne. Wokół boiska została również wykonana nawierzchnia z kostki brukowej, a teren został uporządkowany - mówi Michał Bulzak, dyrektor ZSP w Nawojowej.

 

Ale z obiektu sportowego uczniowie korzystają nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego. Ci, którzy mieszkają w internacie, mają cały czas dostęp do boiska. W godzinach popołudniowych rozgrywki prowadzą tutaj również mieszkańcy Nawojowej. Obiekt jest też wynajmowany grupom sportowym.

 

Boisko jest wynajmowane dla grup, które trenują różne rodzaje sportu i dla lokalnej społeczności. Dzięki temu, że działa internat, na miejscu jest kadra pedagogiczna, która sprawuje pieczę nad obiektem - dodaje wicedyrektor ZSP w Nawojowej Anna Bartusiak.

 

Przebudowa wielofunkcyjnego boiska sportowego w Nawojowej była możliwa dzięki projektowi „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS” współfinansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego. Wartość umowy na roboty budowlane - 349 528,18 zł, a dofinansowanie udzielone przez Województwo Małopolskie w formie dotacji celowej - 168 000,00 zł.

 

Wykonawcą prac była firma BUD-MAT z Krynicy Zdroju i to ona prowadzi obecne roboty. Boisko ma wymiary: 22 m x 44 m, nowoczesną i bezpieczną nawierzchnię, która pozwala na grę nawet po opadach deszczu, jest też oświetlone.

Nowe boisko przy ZSP w Nawojowej zostało ogrodzone i wyposażone w trybuny Nowe boisko przy ZSP w Nawojowej zostało ogrodzone i wyposażone w trybuny

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować