Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

Nowi dyrektorzy szkół prowadzonych przez powiat nowosądecki

Nowi dyrektorzy szkół prowadzonych przez powiat nowosądecki

Iwona Sikorska i Alicja Wąsowicz wygrały konkursy na stanowisko dyrektora szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. Iwona Sikorska pokieruje Zespołem Szkół w Marcinkowicach, a Alicja Wąsowicz od września tego roku obejmie stanowisko w Zespole Szkół w Łącku.

Nominacje wręczał dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wraz z Bożeną Mynarek - dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.


Gratuluję wszystkim dyrektorom - mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Wraz z nauczycielami i pracownikami szkół tworzycie świetną kadrę, wciąż podnosicie swoje kwalifikacje i dbacie o rozwój placówek. Nasze szkoły są doskonale wyposażone w nowoczesny sprzęt i pomoce naukowe, oferują też młodzieży naukę na jedną zmianę, dodatkowe kursy zawodowe i staże zagraniczne. To naprawdę świetna oferta. Mam nadzieję, że ósmoklasiści docenią stworzone im możliwości i chętnie przyjdą do naszych szkół.


Zarząd Powiatu Nowosądeckiego dokonał także przedłużenia powierzenia stanowisk dyrektora w czterech jednostkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Nowosądecki (konkursy nie odbyły się w ubiegłym roku z powodu pandemii), po uprzednim uzyskaniu pozytywnej opinii Małopolskiego Kuratora Oświaty i opinii Rady Pedagogicznej szkoły lub placówki.


Obowiązki dyrektorów będą nadal sprawować będą:
Tomasz Walicki - Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie,
Leszek Misiewicz - Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Sączu,
Grzegorz Skalski - Zespół Szkół im. ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu,
Krzysztof Szewczyk - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować