Nowi policjanci w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. Również w Komendzie w Gorlicach oraz Limanowej

23 listopada br., na terenie Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowych policjantów oraz wyróżnienie zasłużonych funkcjonariuszy z garnizonu małopolskiego.

Nowi policjanci w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. Również w Komendzie w Gorlicach oraz Limanowej

Podczas piątego przyjęcia w tym roku, które miało miejsce 17 listopada br., do garnizonu małopolskiego przyjęto 30 nowych policjantów, w tym 14 kobiet. Podczas czterech poprzednich przyjęć, do służby wstąpiło 319 policjantów. Dzisiaj, nowo przyjęci policjanci w czasie uroczystego apelu złożyli ślubowanie.


Podczas uroczystości, wśród zaproszonych gości był doradca wojewody Krzysztof Durek, dyrektor biura wojewody Monika Kolasa i kapelan małopolskiej Policji ks. Łukasz Michalczewski. Zbiórka rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego KWP w Krakowie i zdania meldunku komendantowi wojewódzkiemu Policji w Krakowie nadinsp. Michałowi Ledzionowi przez dowódcę uroczystości podinsp. Rafała Kanię.


Po przyjęciu meldunku rozpoczęła się część oficjalna apelu – ślubowanie nowych funkcjonariuszy. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzali za nim adepci sztuki policyjnej. Następnie, każdemu z nich, przy asyście doradcy wojewody wręczył legitymację służbową i pogratulował wyboru zawodu.


Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. 3 osoby będą służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 13 nowych funkcjonariuszy. 4 nowych policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu i Komenda Powiatowa w Wieliczce zyskają po 2 nowych policjantów. Do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, do Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu i Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem zostanie przydzielony 1 policjant.


Po uroczystym ślubowaniu nastąpiło wręczenie odznaczeń dla policjantów z garnizonu małopolskiego. Nadinsp. Michał Ledzion wyróżnił 3 policjantów odznakami Zasłużony Policjant (jedną srebrną i dwiema brązowymi), które przyznał funkcjonariuszom Minister MSWiA jako nagrodę za sumienne wykonywanie obowiązków służbowych.


Za dokonania służbowe zostały także przyznane specjalne nagrody motywacyjne od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie dla funkcjonariuszy. Nagrodą wyróżniono 10 funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie za ustalenia i zatrzymanie sprawcy uszkodzenia pomnika w Krakowie, 5 policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie za zatrzymanie sprawców pobicia, uszkodzenia ciała oraz usiłowanie pozbawienia wolności mieszkańca Tarnowa oraz funkcjonariusza z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu za zatrzymanie sprawcy rozboju dokonanego na pracowniku sklepu spożywczego i policjanta Komisariatu Policji IV w Krakowie za odnalezienie poszukiwanej kobiety i uratowanie jej życia. Nagrodę otrzymał także policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej za zatrzymanie w czasie wolnym od służby nietrzeźwego kierującego.


Po części ceremonialnej głos zabrał komendant wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion: - Gratuluję Wam wyboru i życzę każdemu z Was powodzenia w ciężkiej służbie, ale dającej ogromną satysfakcję w przyszłości. Noszenie munduru policjanta to honor dla Was i Waszych Rodzin. A praca funkcjonariusza nie jest łatwa, to ogrom wyrzeczeń, ale nie ma nic ważniejszego niż niesienie pomocy innym ludziom. Jest to ogromne zobowiązanie wobec obywateli, ponieważ to dzięki naszej pracy i pracy pozostałych służb mundurowych obywatele czują się bezpiecznie. Życzę Wam bezpiecznych powrotów do domu, do swoich rodzin a także sukcesów na miarę funkcjonariuszy odznaczonych dziś medalami i nagrodami motywacyjnymi. Nadinsp. Ledzion zwrócił się także do wyróżnionych policjantów: - Gratuluję także wszystkim odznaczonym i wyróżnionym funkcjonariuszom. Dziękuję Wam za sumienną i pełną zaangażowania pracę, której rezultatem było pomyślne zakończenie wielu spraw kryminalnych.


Złożenie ślubowania to wyjątkowy moment, który pozostaje na całe życie w pamięci każdego funkcjonariusza. Przekazuję gratulacje i życzenia od Pana Wojewody. Niech wierna służba Małopolanom przyniesie Wam satysfakcję i zadowolenie - mówił doradca wojewody małopolskiego Krzysztof Durek.


Na koniec, głos zabrał kapelan małopolskiej Policji ks. Łukasz Michalczewski.


To dla mnie zaszczyt, że mogę tutaj dzisiaj być z tak wspaniałymi ludźmi, którzy służą naszej Ojczyźnie. To nie jest łatwa służba, to trudna i ciężką praca, wymagająca wielu wyrzeczeń i za to Wam dziękuję, za to poświęcenie. Życzę Wam wielu sukcesów zawodowych i bezpiecznej służby. – powiedział kapelan.


Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi.


Źródło: Policja Małopolska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować